معاون وزیر خارجه: باید به دنیا نشان دهیم دنبال بازی برد برد هستیم

سیاسی

ابراهیم رحیم‌پور، معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه در نشست مشترک استانداران، سفرا و روسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور، گفت: ما باید به دنیا از جمله همسایگانمان نشان دهیم که به دنبال بازی برد- برد هستیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ابراهم رحیم‌پور در سخنان خود با بیان اینکه استانداران سنگربانان داخل کشور هستند و سفرا در وزارت امور خارجه دیده‌بان‌های کشور در سراسر دنیا هستند، ادامه داد: رمز موفقیت ما این است که با همسایگانمان روابط حسنه داشته باشیم و آنها را نترسانیم که به دامن اسرائیل بیفتند و در واقع باید به آنها نشان دهیم که به دنبال بازی برد - برد هستیم.

معاون وزیر امور خارجه با بیان اینکه از 15 کشور همسایه ما 11 کشور دارای منابع خوب نفت و گاز هستند، خاطرنشان کرد: ما می‌توانیم با کمک همسایگان خود کار اقتصادی خوبی انجام دهیم چرا که موقعیت جغرافیایی ما بی‌نظیر است اما متأسفانه بخش ترانزیت ما کاملاً ناکارآمد است.

این مقام مسئول در وزارت امور خارجه با بیان اینکه باید بحث ترانزیت را در کشور تقویت کنیم و خدمات فنی و مهندسی را در این زمینه گسترش دهیم، در بخش دیگری از صحبت‌های خود تصریح کرد: شرایط روز و مسائل ایجاب می‌کند که وزارت کشور به مانند وزارت امور خارجه به بحث معیشتی مردم توجه کند و این دو وزارتخانه در مباحث اقتصادی فراتر از بحث‌های سنتی دنیا توجه داشته باشند. البته باید در این زمینه با یک فرمول مشخص عمل کنند و این موضوع فقط در حد حرف، شعار و یا طرح نباشد.

انتهای پیام

کد N1022046