سربریده شدن هفت گروگان قوم هزاره توسط تروریست‌های داعش در افغانستان

مقام‌های محلی استان زابل در جنوب افغانستان اعلام کردند، شبه‌نظامیان وابسته به گروه تروریستی داعش هفت نفر از غیرنظامیان گروگان گرفته شده مربوط به قوم هزاره را سر بریدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، غلام جیلانی فراهی، مسئول امنیتی استان زابل افغانستان به بی‌بی‌سی گفت، شنبه شب بعد از آغاز درگیری میان نیروهای وابسته به داعش و گروه طالبان، این گروگان‌ها به دست شبه‌نظامیان ازبکستانی سربریده‌ شدند.

فراهی همچنین ادامه داد، هفت نفر سربریده شده شامل سه زن و چهار مرد هستند که به صورت بی‌رحمانه به قتل رسیده‌اند.

منابع محلی روز گذشته اعلام کردند که نیروهای وابسته به ملا منصور، رهبر گروه طالبان در این استان با نیروهای وابسته به ملا دادالله که از ملا محمد رسول، سرپرست یک شاخه انشعابی گروه طالبان حمایت می‌کند، درگیر شده‌اند.

بر اساس گفته‌های مقام‌های محلی در این درگیری‌ها شبه‌نظامیان ازبکستانی وابسته به داعش در حمایت ازشاخه انشعابی گروه طالبان می‌جنگند.

این اتفاق در منطقه ارغنداب استان زابل رخ داد. فراهی اظهار کرد، نیروهای داعش از این منطقه به کوه‌ها فرار کرده‌اند.

منابع محلی گفته‌اند، افرادی که گروگان‌ها را کشتند تروریست‌های ازبکستانی عضو داعش بوده‌اند.

۳۱ نفر از افراد متعلق به قوم هزاره افغانستان در اسفند ماه سال 1393 زمانی که از هرات به سوی کابل سفر می‌کردند، در استان زابل توسط افراد مسلح به گروگان گرفته شدند.

اواخر اردیبهشت امسال ۱۹ تن از این ۳۱ نفر آزاد شدند ولی بعدا افراد مسلح چهار نفر غیر نظامی دیگر را در استان غزنی به گروگان گرفتند.

انتهای پیام

کد N1021538

خواندنی از سراسر وب