معاون مرکل: پیشنهاد وزیر کشور درباره پناهندگان سوری را تمام‌شده بدانید

معاون صدر اعظم آلمان اعلام کرد، پیشنهادی که وزیر کشور درباره اعطای پناهندگی محدود به تعداد زیادی از آوارگان سوری مطرح کرد از نظر دولت برلین تمام شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشتیدپرس، زیگمار گابریل، معاون صدراعظم آلمان اعلام کرد، پیشنهاد توماس دومزیر، وزیر کشور آلمان درباره اعطای پناهندگی موقت به پناهجویان سوری امری تمام شده است چون خود آقای دومزیر بعد از مطرح کردن این پیشنهاد آن را کنار گذاشت و اعلام کرد شرایط در حال حاضر تغییر نمی‌کند.

اعضای حزب سوسیال دموکرات گابریل نیز به شدت وزیر کشور آلمان را به خاطر اظهاراتش مورد انتقاد قرار دادند.

معاون آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان به شبکه تلویزیونی ZDF گفت که این پیشنهاد از جانب وزیر کشور بدون رایزنی مطرح شده است. دومزیر خودش بعد از مطرح کردن این پیشنهاد آن را پس گرفت.

وزیر کشور آلمان پیشنهاد داده بود، پناهجویان سوری که تحت پیگرد قانونی قرار ندارند و تنها به خاطر جنگ در سوریه از این کشور گریخته‌اند، باید بجای آنکه پناهندگی دائم به آنها داده شود، مورد حمایت قرار بگیرند.

این پیشنهاد از جانب وزیر کشور آلمان درست یک روز پس از نشست دولت ائتلافی مرکل درباره چگونگی روند پذیرش پناهجویان سوری مطرح شد. بین ماه‌های ژانویه تا اکتبر سال جاری میلادی، آلمان میزبان 758 هزار مهاجر بوده است که سوری ها در این میان بیشترین آمار را داشتند.

انتهای پیام

کد N1021509