رئیس ستاد ارتش انگلیس: بمباران نکردن داعش در سوریه متحدانمان را سرخورده کرده است

سوريه,انگليس,داعش

رئیس ستاد کل ارتش انگلیس امروز(یکشنبه) اظهار کرد، کشورش با شرکت نکردن در حملات هوایی علیه تروریست‌های داعش در سوریه متحدان خود را سرخورده کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، انگلیس از جمله کشورهایی است که در بمباران اهداف متعلق به داعش در عراق شرکت دارد اما هنوز مجوز پارلمان را برای شرکت در حملات هوایی علیه داعش در سوریه دریافت نکرده است.

ژنرال نیکولاس هافتون، رئیس ستاد کل ارتش انگلیس در مصاحبه‌ای که امروز(یکشنبه)‌ با شبکه اسکای‌نیوز انجام داد از سیاست دولت انگلیس در محدود کردن عملیات هوایی علیه داعش به عراق، انتقاد کرده و گفت: ما با خودداری از این که نقش خود را در جنگ با داعش به طور کامل ایفا کنیم متحدان خود را سرخورده می‌کنیم.

وی با توجه به اینکه مقر اصلی تروریست‌های داعش در سوریه است، چنین سیاستی را بی معنا دانست و گفت: منبع قدرت داعش، مقر کنترل و فرماندهی آنها، لجستیک آنها و سازمان آنها در سوریه است و سوریه جایی است که آنها از آنجا دستوراتشان را برای تروریست‌های بین‌المللی صادر می‌کنند.

هافتون ادامه داد: به شکلی ساده می‌توان گفت، کار ما مثل این است که بخواهیم در یک بازی فوتبال بدون آن که بتوانیم وارد نیمه حریف شویم برنده شویم.

این اظهارات در حالی مطرح شدند که وزیر امور خارجه انگلیس نیز در مصاحبه‌ای که کمی بعد از آن انجام داد، این مساله را که دولتش دیگر به دنبال رای پارلمان برای انجام حملات هوایی علیه داعش در سوریه نیست را رد کرد.

فیلیپ هاموند، وزیر خارجه انگلیس در مصاحبه‌ای به بی.بی.سی گفت: ما هنوز دقیقا همان موضعی را که از چند ماه پیش داشته‌ایم داریم. زمانی که به این نتیجه برسیم اتفاق‌نظری پشت طرح خود داریم و انجام این کار درست است، ما برای رای‌گیری به مجلس عوام خواهیم رفت.

وزیر خارجه انگلیس خاطرنشان کرد، تصمیم انگلیس در این خصوص باز هم کمکی به تغییر توازن در سوریه نخواهد کرد و خواهان راه‌حل سیاسی به منظور آتش‌بس در سوریه شد.

هاموند در مصاحبه امروز خود هشدار داد، اگر ثابت شود بمب‌گذاری داعش عامل سرنگونی هواپیمای مسافربری روسیه بر فراز صحرای سینای مصر است، مسافران هواپیماها در سراسر جهان با بازرسی‌های امنیتی بیشتر، هزینه‌های بیشتر و تاخیر‌های بیشتر مواجه خواهند شد.

انتهای پیام

کد N1021429