برگزاری رزمایش پیشگیری از بروز حوادث هسته‌ای

سیاسی

دولت ژاپن رزمایشی را برای جلوگیری و کنترل به موقع بروز حوادث در تأسیسات هسته‌ای در نیروگاه هسته‌ای ایکاتا برگزار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری ژاپن تایمز، در این رزمایش که از ساعت 8:30 دقیقه روز یک‌شنبه در نیروگاه هسته‌ای ایکاتا انجام شد، نیروهای ایمنی نیروگاه با فرض خرابی سیستم خنک‌کننده راکتور هسته‌ای به دلیل صدمه دیدن منبع انرژی راکتور که به دلیل بروز زلزله ایجاد شده بود و در نهایت منجر به تشعشع مواد رادیواکتیو به بیرون شد، تلاش کردند تا آلودگی‌های به وجود آمده را کنترل کنند.

از هنگام بروز فاجعه نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما که به علت بروز زلزله و سونامی و ورود آب به داخل نیروگاه رخ داد، این سومین رزمایش ایمنی هسته‌ای است که با هدف مقابله و پیشگیری و کنترل حوادث در تأسیسات هسته‌ای در یکی از نیروگاه‌های هسته‌ای ژاپن انجام می‌شود.

این رزمایش در دو روز و با حضور مقامات وزارت دفاع ژاپن، دفتر ریاست جمهوری، کمیسیون نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ژاپن و 13 هزار نفر از ساکنان اطراف نیروگاه هسته‌ای ایکاتا که شامل دانش‌آموزان نیز می‌شود برگزار شد.

به دلیل آن که این نیروگاه هسته‌ای در شهر ایکاتا واقع است، مهم‌ترین موضوع اطمینان از تخلیه ایمن ساکنان در مواقع بروز هرگونه حادثه هسته‌ای است.

در ماه جولای امسال سازمان نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ژاپن اعلام کرد که راکتور 3 نیروگاه هسته‌ای ایکاتا توانسته است آزمایش‌های ایمنی و امنیتی را با موفقیت بگذراند.

انتهای پیام

کد N1021368