وزیردفاع: حتی بچه‌های کوچه و خیابان هم تهدیدات مسئولان نظامی آمریکا را به سخره می‌گیرند

ایسنا نوشت: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: دیگر آمریکایی‌ها نمی‌توانند چهره کریه و زشت تجاوزگرایانه خود را زیر لباس شعارهای فریبنده پنهان کنند، این پرده سالیانی است که فرو افتاده و هیچ ملتی آمریکا را خیرخواه خود نمی‌داند.

سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان در جمع گروهی از مدیران و کارکنان وزارت دفاع طی سخنانی با اشاره به راهبرد آمریکا و رژیم صهیونیستی برای تداوم ناامنی، جنگ و خونریزی در منطقه گفت: روزگاری آمریکا و ماشین جنگی آن، دارای اهمیت و تاثیری بود ولی امروز حتی بچه‌های کوچه و خیابان هم تهدیدات و چنگ و دندان نشان‌دادن مسئولان نظامی آمریکا را به سخره می‌گیرند و با آن هماوردی می‌طلبند.

وزیر دفاع همچنین گفت: قدرت و نفوذ جمهوری اسلامی ایران صرفا برآمده از توان نظامی نیست، بلکه عزم و اراده مقابله با خوی متجاوز و ظالم نظام سلطه است که در آحاد مردم منطقه و جهان تحت استبداد وابسته و محروم مانده از حقوق اولیه انسانی است که سیلی بنیان کن در مقابل نظام سلطه به راه انداخته و جمهوری اسلامی ایران این عزم و اراده را نمایندگی می کند.

دهقان در ادامه اظهار داشت: تعجب از سیستم‌های اطلاعاتی پیچیده و به ظاهر قدرتمند و در همه‌جا حاضر آمریکاست که هنوز در فضای ذهنی ابرقدرتی خود مسائل را دریافت و تجزیه و تحلیل می‌کنند و با ذهن علیل خود، مسئولینشان را به مواضع غیر واقعی، غیر عقلایی و پرخاشگرایانه می‌کشانند.

وی افزود: بهتر است وزیر دفاع آمریکا با نگاهی به گذشته عملکرد خود در این موضع مسئولیتی، موضع‌گیری‌های قلدرمابانه و اشتلم کننده خود را بررسی و من بعد عاقلانه‌تر و محتاط‌تر حرف بزند و آمریکا را دچار دردسرهای دیگری مشابه آنچه در سومالی، افغانستان، عراق و یمن گرفتار آن است نکند و به تحریک احساس کشورهای منطقه از موضع تحقیر نپردازد. ایشان و همه آمریکایی‌ها می‌دانند که ایران اسلامی با پشتوانه عظیم مردمی و تجارب گرانسنگ خود در مقابله با تجاوزگری‌ها و زیاده‌خواهی های آمریکا و همچنین همراهی تمام ملت‌های تحت ستم، هیچگاه مرعوب تهدیدات توخالی آن ها نخواهد شد. مسیر مقاومت و مقابله با نظام سلطه و در راس آن آمریکا زنده است و هرروز مستحکم‌تر و قوی‌تر خواهد شد.

دهقان تاکید کرد: ایران اسلامی خواهان ثبات و امنیت منطقه است و تاکنون هزینه آن را پرداخته است.

وزیر دفاع در پایان حکام منطقه را به بستن بازار مصرف سلاح های گران قیمت آمریکایی‌ها دعوت کرد و افزود: ما امنیت منطقه را در سایه عدم حضور و مداخله آمریکا و قدرت‌های فرامنطقه‌ای می دانیم، ایران لنگرگاه ثبات و امنیت پایدار منطقه است و همراه و هم راستای کشورهایی است که طالب ثبات و امنیت هستند.

2727

 

 

کد N1021328