فرمانده ارتش انگلیس مدعی شد:

عدم مشارکت در حملات هوایی سوریه همپیمانان انگلیس را دلسرد می‌کند

سیاسی

بالاترین عضو ارتش انگلیس برای ترغیب پارلمان به اعلام موافقت با تجاوز به حریم هوایی سوریه ادعا کرد که محدود کردن حملات جنگنده های انگلیس به خاک عراق موجب ناامیدی همپیمانان لندن می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آی تی وی، ژنرال «جان نیکلاس هوگتون» فرمانده ارتش انگلیس در تلاش برای قانع کردن اعضای پارلمان این کشور به رای مساعد برای گسترش دامنه حملات هوایی این کشور از خاک عراق به سوریه، ادعا کرد: بریتانیا با عدم حمله به مواضع داعش در سوریه، متحدان خود را دلسرد می کند.

وی با انتقاد از سیاست انگلستان مبنی بر محدود کردن حملات جنگنده های انگلیسی به مواضع داعش در خاک عراق گفت: اتخاذ چنین رویکردی آن هم وقتی که داعش در سوریه ریشه دوانده، بی معنی است. این مثل آن است که بدون بازی کردن در زمین حریف انتظار برد در یک مسابقه فوتبال را ذاشته باشیم.

در سال ۲۰۱۳، اعضای پارلمان انگلستان با اقدام نظامی در خاک سوریه مخالفت کردند، حال آنکه امسال (۲۰۱۵) به دنبال حضور نظامی روسیه در سوریه که با هدف کمک به دولت دمشق برای دفاع از تمامیت ارضی این کشور و پاکسازی آن از دست تروریست ها صورت می گیرد، کشورهای فرانسه و انگلستان به بهانه مبارزه با داعش و البته به قصد سهم خواهی و پیشبرد منافع مشترک با آمریکا تصمیم گرفتند تا دامنه عملیات های هوایی خود را از عراق به سوریه بکشانند.

در این راستا، چندی است که جنگنده های فرانسه ائتلاف هوایی آمریکا را علاوه بر آسمان عراق در سوریه نیز همراهی می کنند حال آنکه «دیود کامرون» نخست وزیر انگلستان اتخاذ چنین تصمیمی را به موافقت پارلمان منوط دانسته است.

کد N1021153