شناسایی یک گروهک "تروریستی" در اسکندریه مصر

مصر

وزارت کشور مصر از بازداشت یک گروهک "تروریستی" خبر داد که در شهر اسکندریه دست به خرابکاری‌هایی از جمله انفجار و پر کردن چاه‌های فاضلاب استان با سیمان می‌کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سی.ان.ان عربی، وزارت کشور مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد این گروهک شامل 17 عضو و وابسته به گروه "تروریستی" اخوان‌المسلمین است و اعضای آن درحالی بازداشت شدند که ارتباطشان با انفجار بمب و پر کردن چاه‌های فاضلاب به منظور توقف پالایش آب‌های حاصل از باران در اسکندریه ثابت شده است.

وزارت کشور مصر گزارش داد: دستگاه امنیت ملی مصر اطلاعاتی مبنی بر دستور رهبران گروه اخوان‌المسلمین به نیروهای خود برای اجرای عملیات ویژه در استان اسکندریه دریافت کرد که این عملیات شامل برخی اقدامات "خرابکارانه" با هدف ایجاد بحران در استان و برانگیختن خشم مردم نسبت به دولت قاهره بوده است.

از جمله این دستورات انفجار یک بمب در ایستگاه قطار و انفجار بمبی دیگر پشت بیمارستان ایتالیایی استان، پر کردن چاه‌های فاضلاب و مسیر آب فاضلاب با سیمان برای ممانعت از پالایش آب و نیز به آتش کشیدن و نابود کردن مبدل‌های برق و سطل‌های زباله بود.

در بیانیه مذکور آمده است: دستگاه امنیتی مصر موفق به شناسایی اعضای این گروهک "تروریستی" شده و در عملیاتی تمامی اعضای این گروهک بازداشت شده و سه بمب آماده برای انفجار، سه بمب که در حال آماده‌سازی بودند و دو قبضه سلاح کمری و مقدار زیادی مواد شیمیایی که در ساخت بمب کاربرد دارند، مصادره شد.

انتهای پیام

کد N1021045