زخمی شدن 3 شهرک‌نشین در کرانه باختری/یورش نیروهای صهیونیستی به منازل فلسطینی‌ها در الخلیل

فلسطين

در تازه‌ترین عملیات مقاومتی که در جنوب شهر نابلس به وقوع پیوست، یک راننده فلسطیی با خودروی خود سه شهرک نشین صهیونیست را زیر گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه الجزیره، به نقل از منابع محلی نابلس، این راننده فلسطینی سه شهرک نشین صهیونیست را زیر گرفت که منجر به زخمی شدن آنها شد.

منابع صهیونیستی اعلام کردند که در اثر تیراندازی نظامیان صهیونیستی به سمت این راننده فلسطینی، وی به شهادت رسید، اما منابع فلسطینی هنوز این خبر را تایید نکرده‌اند.

همچنین جمعیت هلال احمر فلسطین از شهادت یک فلسطینی و زخمی شدن 29 نفر دیگر در درگیری‌های روز شنبه که سی و هشتمین روز از انتفاضه قدس بود، خبر داد.

این سازمان طی بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن در اختیار مرکز اطلاع رسانی فلسطین قرار گرفت، خاطرنشان کرد که تیم‌های امداد و نجات فلسطین به 29 نفر از مجروحان درگیری‌های روز شنبه خدمات درمانی ارائه کرده‌اند که در میان آنها چهار نفر به ضرب گلوله جنگی، دو نفر به ضرب گلوله مشقی، 22 نفر در اثر استنشاق گاز اشک آور و یک نفر در اثر سقوط از ارتفاع زخمی شده بودند.

نقاط مختلف کرانه باختری روز شنبه نیز شاهد درگیری‌های پراکنده میان جوانان فلسطینی و نظامیان صهیونیست بود که از مهمترین آنها می‌توان به درگیری‌های الخلیل، اردوگاه عایده در بیت لحم واقع در جنوب کرانه باختری، شهرک بیت فوریک در نابلس واقع در شمال کرانه باختری و شرق اردوگاه بریج واقع در وسط نوار غزه اشاره کرد.

علاوه بر این، یک شهروند فلسطینی نیز که در درگیری‌های روز جمعه با نظامیان رژیم صهیونیستی در بیت لحم در اثر استنشاق گازهای سمی مسموم شده بود، در اثر وخامت حالش به شهادت رسید و بدین ترتیب شمار شهدای انتفاضه به 79 نفر رسید.

منابع فلسطینی گزارش دادند که "حاج جمال نشاش" ساکن بیت لحم که در درگیری‌های اخیر با نظامیان ارتش صهیونیستی بر اثر استنشاق گاز اشک آور مسموم و دچار حالت خفگی شده بود، شامگاه شنبه به شهادت رسید.

همچنین به دنبال زخمی شدن سه اسرائیلی به ضرب گلوله در شهر الخلیل نیروهای رژیم صهیونیستی به منازل فلسطینی‌ها در این شهر یورش بردند.

به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، نیروهای رژیم صهیونیستی که اخیرا تجاوزات خود علیه مردم و مقدسات فلسطین را افزایش داده‌اند به دنبال زخمی شدن سه اسرائیلی به ضرب گلوله در شهر الخلیل به منازل فلسطینی‌ها در این شهر یورش برده و به بازرسی تعدادی از منازل پرداختند.

نیروهای رژیم صهیونیستی همچنین منطقه "تل الرمیده" و مسیرهای دیگر شهر از جمله ورودی شمالی آن را به روی فلسطینی‌ها بستند.

از اکتبر گذشته تنش و درگیری میان نیروهای رژیم صهیونیستی و فلسطینی‌ها بالا گرفته است و در جریان این درگیری‌ها ده‌ها فلسطینی شهید شده‌اند.

انتهای پیام

کد N1020801