تاکید نماینده اردبیل بر بومی‌سازی ظرفیت‌های قانون ضدرکود

بسته خروج غير تورمي از ركود,بسته جدید اقتصادی,بسته سیاست‌های دولت برای تسریع در رونق اقتصادی,بسته اقتصادی دولت

‌نماینده اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی بر بومی سازی ظرفیت‌های قانون ضد رکود تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، مصطفی افضلی فرد در جلسه ستاد تسهیل امور پشتیبانی واحدهای تولیدی و شهرک‌های صنعتی استان اردبیل بر بومی‌سازی ظرفیت‌های قانون ضد رکود تاکید کرد و گفت: در این رابطه باید خروجی آموزش مدیران مشخص شود.

وی با بیان این‌که «این قانون از جمله قوانین مورد تاکید مقام معظم رهبری و یکی از نقاط قوت دولت است»، افزود: سال گذشته در خصوص تسهیل و روان‌سازی فرایند ایجاد و حمایت از واحدهای تولیدی، مصوبه‌ای با حضور مجمع نمایندگان استان در دفتر استاندار اردبیل داشتیم که انتظار می‌رود وضعیت استان قبل و بعد از این مصوبه توسط استاندار تشریح شود.

وی مشخص شدن ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان اردبیل به صورت نظام‌ مند را خواستار شد و تصریح کرد: در صورت مشخص شدن این ظرفیت‌ها، می‌توانیم به نحو احسن نسبت به جذب سرمایه‌گذار اقدام کنیم.

نماینده اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس بررسی متفاوت بودن گازبهای واحدهای تولیدی استان اردبیل در مقایسه با استان‌های دیگر شد و گفت: چرا باید گازبهای واحدهای تولیدی استان اردبیل با ضریب 16 محاسبه شود، ولی در برخی استان‌ها همین گازبها با ضریب 6 محاسبه شود؟

وی با اشاره به این‌که «در بحث دریافتی‌های مالیاتی استان اردبیل دارای رتبه اول کشور است ولی متاسفانه در بحث حمایت از صنعت عقب مانده‌ایم»، خاطرنشان کرد: باید از محصولات تولیدی داخل استان استفاده کنیم، در این راستا باید استفاده از ظرفیت های استان فراگیر شود.

انتهای پیام

کد N1020594