کنترل ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بر شهر "دمت"/ انهدام یک ناوچه ائتلاف متجاوز

یمن

همزمان با کنترل ارتش یمن بر شهر "دمت" واقع در بین استان‌های إب و الضالع، منابع محلی اعلام کردند که ارتش و کمیته‌های مردمی یکی از ناوهای عربستان را در سواحل شهر المخا هدف قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المیادین، ارتش یمن و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله در ادامه پیشروی‌های خود کنترل شهر دمت در جنوب این کشور را در دست گرفتند.

ارتش و کمیته‌های مردمی از آغاز عملیات متجاوزانه ائتلاف عربی به رهبری عربستان عملیات‌های زیادی را علیه این ائتلاف انجام داده‌اند و همچنان در برابر حملات ائتلاف مقاومت می‌کنند.

منابع محلی می‌گویند نیروهای انقلابی همچنین یک ناوچه ائتلاف تحت رهبری عربستان را در مقابل سواحل شهر المخا هدف حملات موشکی خود قرار دادند. این چهارمین ناوی است که به دست ارتش و کمیته‌های مردمی منهدم می‌شود.

با وجود ادامه حملات موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی و مقاومت آن‌ها در برابر حملات ائتلاف، احمد عسیری، سخنگوی این ائتلاف مدعی شد که 70% خاک یمن در کنترل ائتلاف عربی است.

وی گفت: نیروهای ائتلاف برای تحقق هدف اصلی خود یعنی بازگرداندن امنیت و ثبات به یمن و تامین امنیت مرزهای جنوبی عربستان تلاش می‌کنند. تنها "دولت مشروع یمن" حق دارد زمانی که شبه نظامیان قطعنامه 2216 شورای امنیت را اجرا کردند خواهان توقف عملیات ائتلاف شود.

وی ضمن متهم کردن ایران به "ادامه حمایت از حوثی‌ها" اعلام کرد که ائتلاف همچنان تدابیری را در آب‌های منطقه‌ای یمن برای "عدم رسیدن کمک‌های نظامی ایران به حوثی‌ها" اتخاذ کرده است.

از سوی دیگر وزارت بهداشت یمن اعلام کرد که تمامی آمبولانس‌ها به دلیل تمام شدن سوخت فعالیت خود را در همه استان‌ها متوقف کرده‌اند.

وزارت بهداشت یمن از نهادهای بین المللی خواست برای نجات میلیون‌ها یمنی که از نبود خدمات بهداشتی و دارو رنج می‌برند دست به کار شوند.

از زمان آغاز تجاوز ائتلاف عربی به یمن تاکنون هزاران یمنی کشته شده و مردم این کشور با بحران انسانی شدیدی مواجه هستند.

انتهای پیام

کد N1020459