35 قانونگذار آمریکایی خواستار اعطای اختیار به دولت برای جنگ در عراق و سوریه شدند

گروهی 35 نفره از قانونگذاران آمریکایی از رییس جدید مجلس نمایندگان این کشور خواستند به کاخ سفید اختیارات ویژه برای جنگ در عراق و سوریه بدهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه واشنگتن‌پست، بعد از یک سال از آغاز حملات هوایی آمریکا علیه داعش، کنگره آمریکا هنوز رای به اعطای اختیارات درباره جنگ در عراق و سوریه نداده و این درحالیست که اختلافات میان دموکرات‌ها، جمهوری‌خواهان و کاخ سفید بر سر این مساله همچنان وجود دارد.

همچنین برای پل راین، رییس جدید مجلس نمایندگان آمریکا که بیشتر عمر خود را صرف کمک مالی و بودجه‌ای برای تقویت امنیت ملی کرده، کشمکش بر سر مساله ارائه اختیارات جنگ در عراق و سوریه یک عرصه جدید است.

در همین راستا، 35 تن از قانونگذاران آمریکایی خواستار بحث برای اعطای اختیارات جنگ در عراق و سوریه شده‌اند.

یکی از نمایندگان مجلس نمایندگان آمریکا که جمهوری‌خواه و از ایالت اوکلاهاما است در این باره گفت:‌ هر چقدر این بحث و انجام اقدامات را طولانی‌تر کنیم، یک روز دیگر داعش فرصت پیدا می‌کند تا قوی‌تر شود.

در نامه این قانونگذاران آمده است: با همکاری یکدیگر این حضور در عملیات پر اهمیت ارتش آمریکا در منطقه بیشتر می‌شود و پرسنل ارتش آمریکا را در خط مقدم عملیات ضربتی قرار می‌دهد. ما بیش از این نمی توانیم از زنان و مردان ارتش کشورمان بخواهیم تا در صحنه نبرد جان خود را به خطر بیندازند در حالیکه ما در انجام تصمیم‌گیری در زمینه جنگ و صلح هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم.

انتهای پیام

کد N1020100