انتقاد المالکی از ناکارآمدی حملات ائتلاف بین‌المللی به مواضع داعش

سیاسی

رئیس ائتلاف «دولت قانون» ضمن انتقاد از ناکارآمدی حملات ائتلاف بین المللی علیه داعش به مواضع این گروه در عراق تصریح کرد: این حملات کاملا بی‌تأثیر است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «نوری المالکی» رئیس ائتلاف دولت قانون عراق در سخنانی از ناکارآمدی حملات هوایی جنگنده های ائتلاف بین المللی علیه داعش به زعامت آمریکا به مواضع تروریست های تکفیری داعش انتقاد کرد.

بر اساس این گزارش، وی با بیان اینکه حملات جنگنده های این ائتلاف به مواضع داعش تاکنون بی تأثیر بوده است، تصریح کرد: هیچ نتیجه ملموسی به دنبال این حملات حاصل نشده است.

وی با بیان اینکه مقامات واشنگتن در مبارزه با تروریسم، جدی نیستند، تصریح کرد: از دولت بغداد خواستیم تا برای مشارکت روسیه در بمباران مواضع داعش، به مسکو درخواست رسمی ارسال کند، اما افرادی هستند که با این مسأله مخالفت می کنند.

المالکی با بیان اینکه روسیه به صورت جدی خواهان نابودی داعش در عراق و سوریه است، اظهار داشت: ایران و روسیه از جمله کشورهایی بودند که پس از سقوط موصل به یاری دولت عراق شتافتند؛ این در حالی است که واشنگتن هیچ واکنشی به تحرکات تروریست ها نشان نداد و نقش تماشاچی را بازی کرد.

کد N1020030