مکزیکی‌ها کاسترو را در آغوش گرفتند

سیاسی

رهبر کوبا در سفر خود به مکزیک با استقبال گرم رئیس جمهور این کشور که به دنبال استفاده از فرصت‌های تجارت در این جزیره و پایان دادن به سردی در روابط دیپلماتیک است، روبرو شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، رائول کاسترو، رئیس جمهور کوبا در نخستین سفر رسمی خود به مکزیک از زمان رسیدن به قدرت در سال 2006 هنگامی که وارد شهر مریدا شد با فرش قرمز انریکه پنانیتو و استقبال گرم از وی در کاخ دولتی یوکاتان مواجه شد.

کاسترو پس از نشستی خصوصی با انریکه پنانیتو به ایراد سخنرانی پرداخته و گفت: زنده باد برادری نابود نشدنی میان مردم کوبا و مکزیک.

رئیس جمهور مکزیک نیز به نوبه خود کاسترو را در آغوش گرفته و به او گفت: مکزیک با آغوش باز از شما استقبال می کند.

دولت‌های دو کشور در جریان این سفر پنج توافق همکاری در حوزه های مهاجرت، آموزش، دیپلماسی، ماهیگیری و توریسم امضا کردند.

پنانیتو خاطرنشان کرد: ما دولتهای هر دو کشور را متعهد به ایجاد شرایط مناسب برای سرمایه گذاران و بازرگانان مکزیکی به منظور سرمایه گذاری در کوبا کردیم.

همچنین رهبران دو کشور تصریح کردند که بهبود روابط میان آنها و اجرای اصلاحات اقتصادی در کوبا می تواند منجر به فرصتهای سرمایه گذاری بیشتر برای شرکتهای مکزیکی شود.

کاسترو که امروز(شنبه)‌ از سفرش به مکزیک بازمی‌گردد، گفت: ما از بابت تمایل شرکتهای مکزیکی برای تجارت با ما و سرمایه گذاری در کوبا به ویژه در منطقه ماریل و بخشهایی نظیر کشاورزی و گردشگری خرسند هستیم.

انتهای پیام

کد N1019990