وزارت امور اضطراری روسیه به حالت آماده باش درآمد

سیاسی

وزارت امور اضطراری روسیه اعلام کرد به دنبال دستور تعلیق پروازها به کشور مصر، این وزارتخانه در حالت آماده باش قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت امور اضطراری روسیه امروز با انتشار بیانیه ای از اجرای حالت آماده باش در این وزارتخانه خبر داد.

وزارت امور اضطراری روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: به دنبال دستور تعلیق پروازهای رفت یا برگشت از مقصد مصر، این وزارتخانه به حالت آماده باش درآمده است.

در بیانیه ای که سرویس مطبوعاتی این وزارتخانه آن را منتشر کرد، آمده است: این وزارتخانه فعالیت های ۲۴ ساعته کارگروه ویژه ای را در ۲۸ فرودگاه روسیه که پروازهای برنامه ریزی شده پیشین به مصر از آن ها صورت می گرفت، سازمان دهی کرده است.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز گذشته، با پیشنهاد رئیس آژانس امنیت فدرال روسیه مبنی بر تعلیق تمامی پروازهای هواپیماهای مسافربری و باری به مصر تا مشخص شدن نتیجه تحقیقات پیرامون سقوط هواپیمای این کشور در صحرای سینا موافقت کرده بود.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین در این خصوص گفته بود: پوتین به دولت این کشور دستور داد تا تمامی تمهیدات لازم برای تحقق عدم پرواز هواپیماها و نیز بازگشت شهروندان این کشور را به کار گیرند.

لازم به ذکر است، هواپیمای روسیه با ۲۱۴ مسافر روس تبار و ۳ اوکراینی روز شنبه این هفته، در صحرای سینا سقوط کرده بود. از ۲۱۷ مسافر، ۱۳۸ نفر زن، ۶۲ مرد و ۱۷ کودک بودند که همگی کشته شده اند. همچنین ۷ نفر نیز از کارکنان کادر پروازی هواپیما بودند.

بنا بر گزارش های واصله، این هواپیما از فرودگاه شرم الشیخ برخاسته بود که در صحرای سینا سقوط کرد.

کد N1019949