آغاز سوخت‌گیری راکتور شین کوری کره جنوبی

سوخت‌گیری راکتور واحد 3 نیروگاه هسته‌ای شین کوری کره جنوبی آغاز شد و قرار است این راکتور تا اواسط سال 2016 به بهره‌برداری برسد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، راکتور واحد3 نیروگاه هسته‌ای شین کوری مجوز ایمنی و امنیتی فعالیت خود را در 29 اکتبر از کمیسیون امنیت و ایمنی اتمی کره جنوبی دریافت کرده است و هم اکنون کارکنان در حال تزریق 241 محفظه سوخت هسته‌ای به هسته این راکتور هستند که حدود 9 روز طول خواهد داشت.

همچنین پس از انتقال همه سوخت به راکتور، آزمایش‌های پیش از آغاز به فعالیت راکتور انجام خواهد شد. این آزمایش‌ها شامل کنترل نحوه عملکرد این واحد در حالی که ظرفیت تولید آن به بیشینه خود می‌رسد است، همچنین برخی آزمایش‌های سنجش گرما برای اطمینان از آنکه راکتور می‌تواند در دمای معمولی و استاندارد به خوبی عمل کند، انجام می‌شوند.

راکتور شین کوری3 که ساخت آن از سال 2008 آغاز شده است، نخستین راکتور پیشرفته تحت فشار کره (APR-1000) خواهد بود که فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

همچنین راکتور شین کوری4 نیز که از همین نوع است قرار است فعالیتش را از سال 2017 آغاز کند.

قرار است دو راکتور تحت فشار 1350 مگاواتی دیگر نیز در سایت هسته‌ای شین هانول کره جنوبی ساخته شوند و قرار است در سال‌های 2017 و 2018 به بهره‌برداری برسند.

انتهای پیام

کد N1019858