جهانگیری در گفت‌وگوی تلفنی با نخست وزیر ترکیه تاکید کرد:

برگزاری موفقیت آمیز انتخابات ترکیه نشانگر بلوغ سیاسی مردم این کشور است

معاون اول رييس جمهور,حسن روحاني

معاون اول رئیس جمهور با تبریک برگزاری موفقیت آمیز انتخابات مجلس ملی ترکیه گفت: برگزاری موفقیت آمیز این انتخابات نشانگر بلوغ سیاسی مردم ترکیه و وجود مردم سالاری در این کشور است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اسحاق جهانگیری در گفت‌وگوی تلفنی با «احمد داود اوغلو» نخست وزیر ترکیه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در چهارده سال گذشته روابط خوب و دوستانه ای با دولت ترکیه و حزب اعتدال و توسعه داشته است و امیدوارم در دوره ی جدید نیز بتوانیم گام های بلندتری در جهت تقویت و تحکیم روابط برداریم.

جهانگیری با تاکید بر اینکه لازم است هر چه سریعتر روند توسعه روابط و گسترش همکاری های دوجانبه ی تهران – آنکارا با جدیت بیشتری نسبت به گذشته فعال شود، تصریح کرد: دو کشور باید سطح همکاری ها و مناسبات خود را در همه زمینه از جمله موضوعات مهم اقتصادی و سیاسی ارتقا دهند.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به حساسیت های موجود در منطقه، بر لزوم تقویت و توسعه همکاری های دو کشور در جهت مقابله با گروه های تروریستی و حل مسائل منطقه تأکید کرد.

وی افزود: ایران و ترکیه باید از ظرفیت های سیاسی خود در جهت حل و فصل بحران سوریه و عراق استفاده کنند و همکاری های خود را در این زمینه افزایش دهند.

معاون اول رئیس جهمور در این تماس تلفنی همچنین برای دولت و ملت ترکیه موفقیت و سربلندی در عرصه های مختلف را آرزو کرد.

«احمد داود اوغلو» نخست وزیر ترکیه نیز در این مکالمه ی تلفنی با اشاره به روند رو به رشد مناسبات تهران و آنکارا در دوره ی مسئولیت حزب عدالت و توسعه گفت: حزب عدالت و توسعه در 4 سال آینده نیز دولت را در اختیار خواهد داشت و امیدوارم شاهد توسعه بیش از پیش روابط ایران و ترکیه در همه ی زمینه ها باشیم.

نخست وزیر ترکیه با تأکید بر اینکه گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران یکی از اولویت های دولت ترکیه محسوب می شود، تصریح کرد: روابط دو کشور به خصوص در مقطع فعلی از اهمیت فراوانی برای حل و فصل مسائل و مشکلات منطقه برخوردار است.

احمد داود اوغلو همچنین از آمادگی ترکیه برای گسترش روابط و توسعه ی مناسبات در همه ی زمینه ها با جمهوری اسلامی ایران خبر داد و اظهار امیدواری کرد گام های بلندتری در راستای ارتقاء سطح مناسبات فی مابین برداشته شود.

وی با اشاره به دیدار خود با دکتر روحانی در نیویورک، مذاکرات صورت گرفته را مثبت و سازنده ارزیابی کرد و افزود: خوشبختانه همکاری های دو کشور در سطح مناسبی قرار دارد که این امر نشان دهنده ی روابط خوب میان تهران و آنکارا است.

نخست وزیر ترکیه همچنین خواستار ابلاغ سلامهای گرم خود و رییس جمهور این کشور به مقام معظم رهبری و دکتر روحانی شد و برای دولت و ملت ایران آرزوی موفقیت و سربلندی کرد.

انتهای پیام

کد N1019853