ناامیدی از پنتاگون به بالاترین سطح خود رسیده است

سوريه,آمريكا,مخالفان سوري,داعش

ماه گذشته میلادی رییس جمهوری آمریکا اعلام کرد که می‌خواهد مشاوران نظامی در سوریه مستقر کند، این درحالی است که به گفته برخی از قانونگذاران آمریکایی، زمانبندی در انجام این تصمیم درشرایطی مطرح شده که نارضایتی از ارتش در بالاترین سطح خود در چند دهه گذشته رسیده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک،‌ سناتور جان مک‌کین، در جریان مصاحبه‌ای با روزنامه واشنگتن تایمز گفت:‌ سطحی از نارضایتی از نیروهای مسلح آمریکا وجود دارد که تا پیش از این من شاهدش نبودم. برای برخی از ماها که کمی سالخورده هستیم بهتر است که به عقب بازگردیم و اسناد مربوط به پنتاگون را مطالعه کنیم. نظیر آنچه که دولت باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا در حال حاضر انجام می‌دهد، را می‌توان در دوران جنگ ویتنام دید.

سناتور مک‌کین منتقد اصلی دولت واشنگتن به ویژه سیاست خارجی کشور است.

آدام اسمیت، از نمایندگان دموکرات آمریکا نیز گفت:‌ ناامیدی در ارتش آمریکا واقعا درست است.

براساس نظرسنجی‌های اخیر مشخص شده که این ناامیدی از ارتش آمریکا تنها مختص قانونگذاران نیست و حتی مردم این کشور نیز از ارتش ناراضی هستند به طوری‌که شش تن از هر 10 فردی که در این نظرسنجی‌ها شرکت داشتند، گفته‌اند که از رسیدگی به مساله گروه تروریستی داعش توسط دولت باراک اوباما رضایت ندارند.

دولت آمریکا در یکی از عملیاتی طرین طرح‌های خود قصد داشت تا مخالفان به اصطلاح میانه‌رو سوری را برای مقابله با داعش تحت تعلیم و آموزش قرار داده و آنها را تسلیح کند این برنامه پس از چالش پنتاگون در شناسایی این مخالفان شکست خورد. جدیدترین برنامه اوباما نیز اعزام 30 تا 50 مشاو نظامی ارشد به سوریه است که برخلاف قول پیشین اوباما در "عدم اعزام نیرو به سوریه" است.

سناتور مک‌کین ادامه داد:‌ ما 50 نظامی یا همان مشاور ارشد را به سوریه می‌فرستیم و آنها هیچ نقش جنگی مستقیمی در این کشور نخواهند داشت. آنها چرا به سوریه اعزام می‌شوند؟ می‌خواهند چه کار کنند؟ شما در یک منطقه جنگی هستید اما نباید نقش عملیاتی داشته باشید.

انتهای پیام

کد N1019848