111 روز تا انتخابات

از اخبار انتخاباتی تا توصیه‌های دست‌اندرکاران

انتخابات,احزاب,انتخابات مجلس دهم

همه مسئولان هیئت‌های اجرایی و نظارتی در جریان انتخابات مکلف هستند بر اساس حدودی که قانون تعیین کرده، عمل کنند.

همه مسئولان هیئت‌های اجرایی و نظارتی در جریان انتخابات مکلف هستند بر اساس حدودی که قانون تعیین کرده، عمل کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در ادامه فعالیت‌های احزاب و گروه‌ها برای انتخابات مجلس دهم در اسفندماه سال جاری، مسئولان نیز در جلساتی که برگزار می‌کنند، توصیه‌هایی برای هرچه بهتر برگزار شدن این دوره از انتخابات دارند.

اصلاح‌طلبان هنوز برنامه‌ای برای اجماع با رهروان ندارند

کمال‌الدین پیرموذن نماینده اصلاح‌طلب مجلس با بیان این‌که «اصلاح‌طلبان علاقه‌مند به قرار گرفتن در جبهه‌ای با معتدلان هستند» در عین حال گفت: هنوز اصلاح‌طلبان برنامه‌ای برای اجماع با فراکسیون رهروان ولایت برای انتخابات ندارند.

وی با بیان این‌که «فراکسیون رهروان ولایت فراکسیونی سیاسی و حزبی نیست‌» افزود: در این فراکسیون نمایندگانی با مبانی فکری مختلف همچون اصولگرا،‌ معتدل، مستقل‌ و اصلاح‌طلب حضور دارند.

وی با تکذیب اظهارنظر وزیر سابق فرهنگ و ارشاد مبنی بر اجماع فراکسیون رهروان و اصلاح‌طلبان گفت: با توجه به تفاوت مبانی فکری اصلاح‌طلبان و اصولگرایان اجماع بعید است ولی ما علاقه‌مند هستیم که در انتخابات یکدیگر را تخریب نکنیم.

بستر مشارکت هدفمند و گسترده مردم در انتخابات را ایجاد کنید

محمدحسین مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: همه مسئولان هیئت‌های اجرایی و نظارتی در جریان انتخابات مکلف هستند بر اساس حدودی که قانون تعیین کرده، عمل کنند.

وی در دومین‌ همایش منطقه‌ای فرمانداران جدیدالانتصاب در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان چابهار که در آن 32 فرماندار از استان‌های سیستان و بلوچستان، سمنان، گلستان، هرمزگان، کرمان، یزد، خراسان‌های جنوبی و رضوی و شمالی به همراه 9 مدیر کل سیاسی استانداری‌ حضور داشتند، اظهار کرد: فرمانداران با امید بخشیدن و ایجاد روحیه نشاط و خودباوری در جامعه می‌توانند ضمن انجام مهم‌ترین وظیفه خود، بستر مشارکت هدفمند و گسترده مردم در انتخابات پیش روی را ایجاد کنند.

مقیمی انتخابات پیش روی را بسیار حساس خواند و از فرماندارن و همه متولیان برگزاری آن خواست با نگاهی باز زمینه مشارکت هدفمند مردم را در پای صندوق‌های رای بسترسازی کنند و گفت: همیشه مردم از ما مسئولان در امر خدمتگزاری به نظام جلوتر گام برداشته‌اند.

توصیه‌های انتخاباتی یک استاندار به فرمانداران

علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: فرمانداران باید فضا را برای مشارکت همه اقوام و قومیت‌هایی که در گذشته، زیاد مورد توجه نبوده‌اند بازکرده و نگران این نباشند که برخی افراد با تفکرات خاص آنها را بابت توجه به همه اقوام مورد انتقاد قرار دهند، باید افراد شایسته که شاید در گذشته هم رد صلاحیت شده‌اند را بر اساس خواست مردم با انتخابات آشتی داد.

استاندار سیستان و بلوچستان افزایش مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش روی را با جذب همه سلیقه‌های موافق و مخالف عملی دانست و افزود: نگاه بسته و حزبی در دولت تدبیر و امید جایگاهی ندارد و همواره ما خود را مقید به قانون و حرکت در جهت آن می‌دانیم.

باید حواسمان به گروه‌هایی که می‌خواهند آرامش انتخابات را برهم بزنند باشد

بیژن مقدم مدیرمسئول روزنامه جام‌جم گفت: گروه‌های سازمان یافته‌ای هستند که تاب دموکراسی نظام ما را ندارند. جریان‌های سیاسی کشور مواظب خرابکاری این گروه‌ها باشند.

وی اظهار کرد: مجلس در حوزه‌های مختلف به افراد متخصص، کاردان و متعهد نیاز دارد چون در همه حوزه‌ها قانون‌گذاری می‌کند در همه حوزه‌ها نیز به افراد کارشناس نیاز دارد. کسانی که احساس می‌کنند می‌توانند در حوزه‌ای خدمت کنند و وقت بگذارند در انتخابات آتی مجلس شرکت کنند.

مقدم ادامه داد: مأموریت فردی و جمعی گروه‌ها و احزاب کشور برای انتخابات بعدی توجه به این نکته است. باید حضوری را رقم بزنیم که اعتبار جمهوری اسلامی ایران حفظ شود. باید از حالا مراقب انتخابات آتی باشیم، یک روزه‌ کاری از پیش نمی‌رود. اگر انتخابات بر محور قانون، دموکراسی، اخلاق و رقابتی درست باشد قطعاً نتیجه مثبتی خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N1019807