رئیس مجمع نمایندگان فارس:

به نیروهایی توانمند در زمینه‌های اقتصادی نیاز داریم

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی گفت: در پالایش و به کارگیری مدیران اقتصادی استان فارس نیازمند نگاه دیگری هستیم و ضرورت جایگزینی نیروهای توانمند و تقویت نیروهای توانمند، احساس می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، محمدرضا رضائی کوچی در دیدار نمایندگان استان فارس در مجلس با آیت‌الله ایمانی، گفت: با تقویت ساختار مدیریتی در بخش اقتصادی می‌توان زمینه تغییر در وضعیت اقتصادی استان فارس را بسترسازی کرد.

وی با بیان این‌که «نگاه تمام دولت‌ها به استان فارس، نگاه به یک استان برخوردار بوده است»، گفت: به علت وجود این نگاه استان فارس همواره در بحث تخصیص اعتبارات با مشکل مواجه بوده است.

وی با اعتقاد به این‌که «عدالتی در توزیع اعتبارات متناسب با نیازها، وسعت، جمعیت و دیگر شاخص‌ها دیده نمی‌شود»، گفت: در موضوع خشکسالی طی 10 سال گذشته برآوردها نشان‌دهنده وارد شدن بیشترین خسارت‌ها به فارس هستیم اما در بحث پیش‌بینی و تخصیص اعتبارات در این موضوع، در مقایسه با سایر استان‌ها روند مطلوب نیست.

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس با اشاره به پیش‌بینی اعتباراتی تحت عنوان ماده 180 به نمایندگان مجلس، تخصیص حدود 55 درصدی اعتبار پیش‌بینی شده را موجب تامین نشدن خواسته‌ها و مطالبات مردمی دانست و برلزوم تغییر نگاه موجود تاکید کرد.

وی با اشاره به «میزان بیکاری در فارس به‌واسطه آن‌که حدود یک سوم اشتغال در این استان در زمینه کشاورزی است و بروز خشکسالی موجب تشدید آن شده است» گفت: پروژه‌های زیربنایی خوبی در استان فارس آغاز شد اما همه ناقص است. برخی متوقف شده و برخی هم با کندی پیش می‌رود، اگر این پروژه‌ها تکمیل و فعال می‌شد، جای امیدواری هست.

وی هم‌چنین گفت: امروز در موضوع آب شرب هم در بسیاری از نقاط فارس با مشکلاتی مواجه هستیم، اگرچه صحبت‌های زیادی با هیئت دولت در این خصوص انجام شده که هنوز نتیجه بخش نبوده است.

انتهای پیام

کد N1019692