مادورو برای مسکن ونزوئلایی‌ها سبیل گرو گذاشت!

ونزوئلا

رئیس‌جمهوری ونزوئلا وعده داد تا اگر دولت سوسیالیست وی نتواند تا پایان سال هدف تامین مسکن دولتی برای بیش از یک میلیون خانوار ونزوئلایی را محقق کند، سیببل‌هایش را بزند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا اخیرا با این تعهد خود باعث خنده دوستان و دشمنانش شد. وی گفته است که موهای پرپشت سیبیل‌اش را در صورت عدم تحقق اهدافش می‌زند. وی بار دیگر این وعده را پنج‌شنبه تکرار کرد و به وزیر مسکن خود گفت که آینده این کشور در دست اوست.

مادورو در مراسم تحویل 2520 واحد آپارتمان در پروژه مسکنی که به نام هوگو چاوز، رئیس‌جمهوری فقید ونزوئلا است، گفت: اگر تا 31 دسامبر ما به یک میلیون مسکن نرسیدیم، من به عنوان خود تنبیهی سیبیل‌هایم را می‌زنم تا همه بدانند که ما به هدفمان نرسیدیم. سیبیل‌های من به شما بستگی دارد، آقای وزیر ! و از همه بیشتر پروژه‌های مسکن به ما بستگی دارد. ما نباید شکست بخوریم.

مادور از کاریزمای چاوز برخوردار نیست و به سختی تلاش می‌کند تا در انتخابات ماه آتی مجلس قانونگذاری پیروز بیرون بیاید. سخنان طنز وی مورد استقبال بسیاری از مردم ونزوئلا قرار می‌گیرد. اقتصاد ونزوئلا به شدت با کمبود کالاهای اساسی و تورم سه رقمی روبروست.

در حالی که مخالفان دوست دارند با نقش و نگار نقاشی‌های دیواری سیبیل‌های مشکی مادورو را به استهزاء بگیرند، برای بسیاری از مردم فقیر ونزوئلا این سبیل نماد راننده سابق اتوبوسی است که از طبقه متوسط است.

انتهای پیام

کد N1019649