/صداقت؛ اعتماد و اعتبار/

حسام‌الدین آشنا:سیاسیت دولت شفاف‌سازی و آگاه کردن جامعه است

سیاسی

مشاور فرهنگی رئیس جمهور گفت: سیاست دولت در قبال فعالیت تخریبی برخی رسانه‌ها همواره بر آگاه‌سازی جامعه قرار دارد و این دولت توقیف رسانه‌ها را نه اولین اقدام اجرایی، بلکه آخرین اولویت قضایی می‌داند.

حسام‌الدین آشنا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به عدم حضور برخی از رسانه‌ها در نمایشگاه مطبوعات امسال به علت آن‌چه «عدم وجود فضای آزاد رسانه‌ای» اعلام شد، اظهار کرد: فعالیت تخریبی برخی از رسانه‌ها در دو سال اخیر قابل چشم‌پوشی نیست، اما سیاست دولت تدبیر و امید همواره بر شفاف‌سازی و آگاه کردن جامعه در قبال این تخریب‌های شبه خبری قرار دارد.

آشنا همچنین با اشاره به بحث حمایت یارانه‌ای دولت از رسانه‌ها و در پاسخ به برخی ادعاها در زمینه سیاست‌های جهت‌دار دولت در این زمینه، اظهار کرد: سیاست‌های اعلام شده وزارت ارشاد و اقدامات انجام شده توسط معاونت رسانه‌ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون بیشترین شفافیت ممکن را در زمینه شیوه محاسبه مقدار و کیفیت اعطای یارانه به رسانه‌ها داشته است.

او تأکید کرد: اعتراض به اعطای یارانه‌ها باید مبتنی بر دلایل و شواهد متقن باشد و نه صرفاً گلایه‌گذاری با اساتفاده از روش‌های نامناسب و آن هم در شرایطی که کشور به همدلی و همراهی دولت با ملت نیازمند است.

آشنا تصریح کرد: به نظر نمی‌رسد حضور نیافتن برخی رسانه‌ها در نمایشگاه مطبوعات امسال کمکی به اتحاد ملی کند، اما امیدواریم با تذکر مسئولان این اقدام نامناسب به نحو لازم جبران شود.

انتهای پیام

کد N1019485