تسهیل دسترسی زائران جمکران به کتابخانه

سیاسی

‌مدیر مسجد مقام و شبستان‌های مسجد مقدس جمکران از جابه‌جایی کتابخانه این مکان مقدس برای تسهیل دسترسی زائران به کتابخانه خبر داد و گفت: ۷۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه جمکران نگهداری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، ابراهیم صدوقی با بیان اینکه برگزاری مراسم‌ها، مدیریت مسجد مقام و شبستان‌های مجاور، کتابخانه و مرکز اسناد مسجد مقدس جمکران در حوزه اختیارات این مدیریت است، اظهار کرد: کتابخانه عمومی مسجد مقدس جمکران بالغ بر 70 هزار جلد کتاب دارد که در آن کتاب‌های علوم دینی، فقهی، حدیثی تا داستان‌های مذهبی برای اقشار مختلف جامعه موجود است.

وی ادامه داد: بعد از عملیات سازمانی که در مسجد مقدس جمکران انجام شد کتابخانه از خارج محوطه به طبقه فوقانی مهمانسرای این مکان مقدس انتقال یافت.

مدیر مسجد مقام و شبستان‌های مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری به مطالعه و کتاب‌خوانی و همچنین تاکید معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران مبنی بر تسهیل دسترسی زائران این مکان مقدس به کتابخانه و برای ترغیب بیشتر زائران به این موضوع مهم، در سه فاز انتقال کتابخانه را به داخل مسجد مقدس جمکران انجام خواهیم داد.

صدوقی عنوان کرد: هدف ما در دسترس قرار دادن کتاب برای زائران است که به همین منظور بخشی از کتاب‌ها را به شبستان‌های امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) منتقل کردیم تا همواره کتاب‌ها در دسترس مردم باشد.

وی انتقال کتابخانه به داخل شبستان‌های مسجد مقدس جمکران را مورد استقبال ویژه زائران عنوان کرد و افزود: زائران بعد از اعمال در این مسجد شریف می‌توانند از کتاب‌هایی که در بحث مهدویت، تفسیر قرآن و ... وجود دارد استفاده کنند که برای محل‌های کتاب‌خوانی هم میز و صندلی تعبیه شده است.

مدیر مسجد مقام و شبستان‌های مسجد مقدس جمکران ادامه داد: یک‌سوم موجودی کتاب‌ها را از کتابخانه بیرون به شبستان قرآنی جنب صحن رسول اعظم(ص) انتقال دادیم و قصد داریم در فاز دوم در فضای بازتری همه کتابخانه را منتقل کنیم.

صدوقی یادآور شد: در فاز سوم ساخت کتابخانه‌ای مجهز را در نظر داریم که یک بانی مسئولیت آن را بر عهده گرفته است و در حال حاضر باید جانمایی را انجام دهیم تا بعد از آن ساختمان کتابخانه و مرکز اسناد مسجد مقدس جمکران احداث شود.

او در خصوص فعالیت‌های صورت گرفته در مرکز اسناد مسجد مقدس جمکران گفت: برای آماده‌سازی موزه این مکان مقدس اقداماتی انجام دادیم تا اسناد، محراب‌ها، تابلوها، اجناس و سنگ‌های قدیمی به همراه مدال‌های قهرمانان ورزشی و سایر آثار و اشیای باارزش را در آن قرار دهیم.

انتهای پیام

کد N1019473