اشتون کارتر: مصمم به حفظ برتری نظامی در برابر چین هستیم

آمريكا,چین

وزیر دفاع آمریکا در سخنانی در هاوایی گفت، ایالات متحده آمریکا در حال انجام اقداماتی است که مطمئن شود برتری نظامی‌اش بر چین حفظ می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا گفت: ما قطعا اقدامات چین را رصد می‌کنیم و تدابیری را اندیشیده‌ایم تا اطمینان حاصل کنیم برتر از ظرفیت‌های نظامی چین هستیم. این امر در بودجه ما گنجانده شده است.

وزیر دفاع آمریکا پس از بازگشت از آسیا و مذاکره با همتایان خود در مالزی، به هاوایی رفت و گفت: سیاست ما در قبال این منطقه، سیاست تفرقه و یا جدایی نیست و یا دور نگه داشتن چین و یا سایرین نیست. سیاست ما همه را شامل می‌شود.

اشتون کارتر پنج‌شنبه گذشته از ناو هواپیمابر اتمی یو اس اس تئودور روزولت در دریای چین جنوبی دیدار کرده و پیام آمریکا مبنی بر حفظ حضور دریایی قوی آمریکا در منطقه را منتقل کرد. وی گفت: ما نگران این فعالیت‌های چین در دریای چین جنوبی هستیم. این اختلافات باید از طریق دیپلماتیک حل و فصل شود. آمریکا همچنان به عملیات‌های هوایی و دریایی در هر جایی که قوانین بین‌المللی اجازه دهند، ادامه خواهد داد.

تصمیم ایالات متحده برای ارسال کشتی‌های گشت‌زنی در آب‌های مورد مناقشه در دریای چین جنوبی با اعتراض مقام‌های چین روبرو شده است.

انتهای پیام

کد N1019376