واشنگتن تایمز: کاخ سفید اطلاعاتی درباره هواپیمای سرنگون شده روسی دارد

ایرنا نوشت: «جاش ارنست» سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد اظهارات «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا درباره احتمال سقوط هواپیمای روسی در مصر به دلیل انفجار بمب، بر پایه اطلاعات خاصی است که توسط مقامات آمریکایی گردآوری شده است.

ارنست به خبرنگاران گفت: «اطلاعاتی که دولت آمریکا در اختیار دارد، رئیس جمهوری این کشور را وادار به طرح چنین اظهاراتی کرد.»
اوباما در مصاحبه ای گفته بود، سقوط این هواپیما ممکن است به دلیل انفجار بمب در داخل آن باشد و ما این مساله را بسیاری جدی می گیریم.
وی با این حال گفت هنوز برای بیان قطعی این مساله زود است.
روسیه روز جمعه همزمان با افزایش نگرانی ها درباره احتمال سقوط هواپیمای این کشور به دلیل انفجار بمب، پروازهایش را به مصر متوقف کرد.
یک هواپیمای ایرباس روسی روز شنبه در منطقه صحرای سینای مصر سقوط کرد و همه 224 سرنشین این هواپیما کشته شدند. شاخه مصری گروه تروریستی داعش مدعی شده است که این گروه مسوول ساقط کردن این هواپیما بوده است اما مقامات مصری و روسی این ادعا را رد کرده اند.
شبکه تلویزیونی «فرانس 2» فرانسه روز جمعه اعلام کرد صدای یک انفجار در جعبه سیاه هواپیمای مسافری سقوط کرده روسی در صحرای سینای مصر ضبط شده و قابل شنیدن است.
منابع انگلیسی نیز روز جمعه با انتشار گزارش هایی مدعی شدند که جاسوسان انگلیسی شواهدی در دست دارند که نشان می دهد سقوط هواپیمای روسی به دلیل انفجار بمب بوده است.

261 308

کد N1019300