هلاکت 2 نظامی صهیونیستی و زخمی شدن 4 تن دیگر/استقبال گروه‌های مقاومت از عملیات‌های الخلیل

فلسطين

در عملیات‌های امروز فلسطینیان در کرانه باختری به ویژه شهر الخلیل، دو نظامی صهیونیستی به هلاکت رسیده و چهار تن دیگر مجروح شدند. بدین گونه شمار کشته‌های صهیونیستی تا این لحظه به 14 نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یک تک تیرانداز فلسطینی شامگاه جمعه دو نظامی رژیم صهیونیستی را در منطقه "بیت عنون" در نزدیکی الخلیل هدف قرار داد که در این عملیات هر دو نظامی به هلاکت رسیدند.

منابع خبری نخست از هلاکت یکی از این نظامیان و مجروح شدن نظامی دیگر خبر داده بودند اما نظامی دوم هم در نهایت بر اثر شدت خونریزی و جراحات وارده به هلاکت رسید.

به گزارش خبرنگار مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین از الخلیل، پلیس رژیم صهیونیستی از ترس تک تیراندازان مقاومت از نیروهای ستاره سرخ داوود خواستند وارد این منطقه نشوند و این دو نظامی را با خودروی شخصی به بیمارستان هداسا عین کارم انتقال دادند.

رژیم صهیونیستی طبق روال معمول خبر هلاکت دو نظامی خود را به طور رسمی اعلام نکرده است اما رسانه‌های عبری زبان ابتدا خبر هلاکت یکی از نظامیان را تایید کرده و پس از دو ساعت از هلاکت نظامی دوم خبر دادند.

این در حالی است که در عملیاتی مشابه در الخلیل، سه نظامی دیگر رژیم صهیونیستی توسط مبارزان فلسطینی هدف قرار گرفته و به شدت مجروح شدند.

روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت در این باره نوشت که این سه نظامی توسط تک تیراندازان فلسطینی از منطقه‌ای در نزدیکی حرم حضرت ابراهیم (ع) در الخلیل هدف قرار گرفتند.

منابع صهیونیستی حال یکی از مجروحان را به شدت وخیم اعلام کرده‌اند.

همچنین در عملیاتی دیگر در داخل شهرک شاعر بنیامین در شرق رام الله یک شهرک نشین صهیونیست پس از حمله جوانی فلسطینی به وی با سلاح سرد به شدت مجروح شد و چهار صهیونیست دیگر هم دچار رعب و وحشت شدند.

در عملیات صبح جمعه در الخلیل نیز یک جوان فلسطینی با سلاح سرد به یک صهیونیست حمله‌ور شد و او را مجروح کرد.

با هلاکت این دو نظامی صهیونیست، شمار کشته‌های رژیم صهیونیستی از آغاز انتفاضه تاکنون به 14 نفر رسید و شمار مجروحان نیز به مرز 300 نفر رسیده است.

استقبال گروه‌های فلسطینی از عملیات‌های الخلیل / پاسخی به جنایت‌های دشمن بود

جنبش‌های حماس، جهاد اسلامی و کمیته‌های مقاومت ضمن استقبال از عملیات‌های الخلیل که به هلاکت دو نظامی صهیونیست و زخمی شدن سه تن دیگر انجامید، تاکید کردند که این عملیات‌ها پاسخی طبیعی به جنایت‌های صهیونیست‌های اشغالگر بود.

جنبش حماس در بیانیه‌ای ضمن استقبال از عملیات‌ها، شهادت ثروت ابراهیم شعراوی بانوی 72 ساله فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در شهرک حلحول در الخلیل را تبریک و تسلیت گفت.

این جنبش تصریح کرد که شهادت "ام ایوب" جنایتی دیگر از جانب دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین بود و پس از این جنایت، جوانان فلسطینی باید دست به دست هم داده و انتفاضه و عملیات‌های خود علیه دشمن را شدت بخشند.

حماس عملیات‌های الخلیل که به هلاکت دو نظامی صهیونیست و زخمی شدن سه تن دیگر انجامید را تبریک گفت و از تمامی گروه‌های فلسطینی دعوت کرد انتقام خون شهدا را از دشمن بگیرند. حماس همچنین بر ادامه انتفاضه تا تحقق تمامی اهداف آن تاکید کرد و عموم ملت فلسطین را به دفاع از مسجدالاقصی فراخواند.

از سوی دیگر، جنبش جهاد اسلامی نیز ضمن استقبال از عملیات‌های قهرمانانه آن را پاسخی طبیعی به جنایت‌های روز افزون دشمن در حق ملت فلسطین دانست.

این جنبش خواستار گسترش دامنه انتفاضه شد و تاکید کرد که ملت فلسطین انتفاضه را تا ریشه کن کردن دشمن صهیونیستی ادامه می‌دهد.

همچنین کمیته‌های مقاومت مردمی عملیات‌های را تبریک گفته و اعلام کرد که عملیات‌های الخلیل و رام الله ثابت کرد که انتفاضه وارد مرحله ثبات و پیشروی شده است و باید تا زمان تحقق تمامی اهدافش ادامه داشته باشد.

این کمیته‌ها تاکید کرد که انتفاضه مبارک قدس تمامی توطئه‌های بین‌المللی برای مهار آن و نجات دشمن صهیونیستی را ناکام گذاشت.

انتهای پیام

کد N1019111