تظاهرات گسترده یمنی‌ها در محکومیت تجاوزات عربستان و رژیم صهیونیستی

سیاسی

مردم یمن با برگزاری تظاهراتی در صنعا که با حضور مقامات کمیته عالی انقلاب این کشور برگزار شد، ضمن محکوم کردن سکوت و بی توجهی جامعه جهانی نسبت به جنایات ائتلاف متجاوز عربی در یمن و جنایات اشغالگران در فلسطین، اقدام فوری جامعه جهانی برای توقف این مساله را خواستار شدند.

مردم یمن با برگزاری تظاهراتی در صنعا که با حضور مقامات کمیته عالی انقلاب این کشور برگزار شد، ضمن محکوم کردن سکوت و بی توجهی جامعه جهانی نسبت به جنایات ائتلاف متجاوز عربی در یمن و جنایات اشغالگران در فلسطین، اقدام فوری جامعه جهانی برای توقف این مساله را خواستار شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری سباء نت یمن، میدان باب الیمن شهر صنعا روز جمعه شاهد تظاهرات گسترده مردم در محکومیت ادامه حملات علیه این کشور بود. در این تظاهرات که با عنوان "خطر در مناطق اشغالی است نه در باب المندب" برگزار شد، محمد علی الحوثی، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن و تعدادی از اعضای این کمیته نیز حضور داشتند.

تظاهرکنندگان در محکومیت سکوت جامعه جهانی و سازمان‌های حامی حقوق بشر در مورد جنایاتی که ائتلاف متجاوز عربی در حق مردم یمن انجام می‌دهد و همچنین سکوت آنان در برابر جنایات رژیم صهیونیستی در حق فلسطینیان شعار سر دادند.

معترضان محاصره یمن و ممانعت از ورود غذا، دارو و فرآورده‌های نفتی به این کشور را محکوم و تاکید کردند که با این محاصره مردم یمن هرگز تسلیم نخواهند شد و تنها استقامت و ایستادگی آنان در برابر حملات دشمن افزایش می‌یابد.

ساکنان صنعا در این راهپیمایی با تقدیر از تلاش‌ها و پیروزی‌های ارتش و کمیته‌های مردمی در جبهه‌های مختلف، از آنان خواستند به مقابله با دشمن و مزدوران آنان ادامه دهند.

در پایان این تظاهرات بیانیه‌ای در محکومیت سکوت جامعه جهانی در مورد جنایات رژیم اشغالگر در هتک حرمت مقدسات اسلامی شهر قدس، تلاش برای یهودی‌سازی این شهر و زیر پا گذاشتن تمامی قوانین بین‌المللی و خطوط انسانی منتشر شد.

در بیانیه مذکور تاکید شده که "بی توجهی و غفلت جهان از خطر بزرگ تسلیحات هسته‌ای رژیم صهیونیستی که امنیت منطقه و جهان را تهدید می‌کند، نشان‌دهنده عدم جدیت نهادهای بین‌المللی و سازمان‌های مختلف در این زمینه و به فراموشی سپردن خطری است که خاک کشورهای مختلف را اشغال کرده و با هتک حرمت مقدسات آن تلاش می‌کند هویت مردم آن را محو کند.

در بیانیه مذکور آمده است: این مردم امروز به خیابان‌ها آمدند تا دوباره مخالفت کامل خود را با ادامه حملات دشمن علیه یمن، ادامه محاصره و محکومیت سکوت جامعه جهانی در قبال جنایات دشمن و نقض آشکار تمامی قوانین اعلام کرده و بر اراده خود برای نابودی کامل متجاوزان و اشغالگران تاکید کنند.

در این بیانیه ضمن تاکید بر عدم مسامحه با هیچ "مزدور، دست‌نشانده و یا خائنی که با دشمن همکاری می‌کند،" از جامعه جهانی خواسته شده فورا اقدامی برای توقف حملات علیه یمن، لغو محاصره ظالمانه علیه مردم این کشور و ممنوعیت ورود غذا، دارو و فرآورده‌های نفتی انجام دهد.

در این بیانیه از موضع گیری کشورهای حامی یمن به ویژه روسیه که هواپیماهای حامل کمک‌های بشردوستانه خود را به صنعا می فرستد، تقدیر شد.

انتهای پیام

کد N1019109