نماینده مردم زرند خبر داد:

قطعی شدن احداث منطقه وی‍ژه ریلی در شهرستان زرند

ریل

نماینده مردم شهرستان‌های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث منطقه وی‍ژه ریلی کشور در شهرستان زرند قطعی شده است و با ایجاد این منطقه تحول و توسعه‌ای بزرگ در شهرستان زرند ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، حسین امیری در دیدار با مردم شهرک شهید باهنر شهرستان زرند، با بیان این‌که «بعد از شهرستان سیرجان، زرند دومین شهرستان استان است که بیشترین عوارض صنعتی را دریافت می‌کند» اظهار کرد: پرو‍ژه‌های بزرگ صنعتی در شهرستان زرند در حال فعالیت هستند که از محل عوارض آن‌ها می‌توانیم پیشرفت خوبی در توسعه شهرستان داشته باشیم و همچنین شهرداری نیز می‌تواند توانمندتر شود.

وی هم‌چنین درباره بوی بد کارخانه‌های کک‌سازی شهرستان زرند اظهار کرد: هر دو کارخانه با روش جدید درصدد رفع این آلایندگی هستند و یکی از این کارخانه‌ها بودجه‌ای بیش از 100 میلیارد تومان برای رفع این آلایندگی اختصاص داده است.

وی با اشاره به این‌که «تکنولوژی غرب با صنایع ما مرتبط است» تصریح کرد: تاکنون به دلیل تحریم‌ها ما نمی‌توانستیم با کشورهای اروپایی کار کنیم و به طرف چین رفته‌ایم که خود باعث ایجاد مشکلات فراوانی برای صنایع و زیست محیطی کشور ایجاد کرده است. تقسیم عوارض صنعتی در شهرستان زرند عدد خوبی است ولی این عدد کفاف شهرستان را نمی‌دهد.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس با بیان این‌که «روی چند پرو‍ژه اشتغالزایی جدید و بزرگ تاکید داریم» گفت: خوشبختانه احداث منطقه وی‍ژه ریلی کشور در شهرستان زرند قطعی شده است و با ایجاد این منطقه تحول و توسعه‌ای بزرگ در شهرستان زرند ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به بازسازی ایستگاه راه‌آهن شهرستان زرند اظهار کرد: از سه سال قبل بازسازی این ایستگاه کلید زده شد که پس از انجام مطالعات، اکنون بازسازی و مقاوم‌سازی این ایستگاه در دست اجراست و بیش از 2 میلیارد و 400 میلیون تومان بودجه برای بازسازی آن اختصاص داده شده است. اکنون درشهرستان زرند نیروگاه 33 مگاواتی در حال ساخت است ضمن آن‌که قراداد احداث یک نیروگاه 500 مگاواتی نیز منعقد و همچنین احداث یک نیروگاه 100 مگاواتی خورشیدی در شهرستان زرند در دست مطالعه است.

وی تصریح کرد: ما زرند را به عنوان شهر پایلوت سبز و پاک در کشور معرفی کرده‌ایم که اگر در این امر موفق شود شهرها و استان‌های دیگر نیز در این خصوص اقدام می‌کنند ضمن آن‌که در این طرح، فضاهای عمومی مانند معابر، کتابخانه‌ها و فضای سبز از برق خورشیدی استفاده کنند.

سخنگوی کمیسیون انر‍ژی مجلس شورای اسلامی گفت: در خصوص برق خورشیدی، طرحی را در مجلس تصویب کرده‌ایم که اگر ادارات و مردم بخواهند از پنل خورشیدی استفاده کنند، 50 درصد هزینه آن را دولت خواهد داد که این کار را نیز می‌توان در شهرستان زرند آغاز کرد.

وی افزود: امسال سال سختی برای کشور خواهد بود و شاید به همین دلیل مقام معظم رهبری امسال را سال همدلی و هم زبانی معرفی کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N1019076