اراکی:

هیچ دولتی حق ندارد رژیم صهیونیستی را به رسمیت بشناسد

فلسطين,مجمع تقريب,آيت‌الله اراكي,دبيركل مجمع تقريب مذاهب

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب با تأکید بر این‌که «دفاع از فلسطین و آزادی سرزمین فلسطین یک واجب شرعی است» گفت: وجوب دفاع از سرزمین فلسطین و آزادی آن امری است که همه علمای اسلامی بر آن اتفاق نظر دارند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله محسن اراکی در نشست اتحادیه جهانی علمای مقاومت که در بیروت برگزار شد، خطاب به ملت فلسطین گفت: ای ملت فلسطین ما علمای اسلام در اینجا جمع شده‌ایم تا با دل‌هایمان، روحمان و جانمان اعلام کنیم که با شما هستیم و آماده‌ایم که با هر وسیله‌ای از شما دفاع کنیم.

وی با قرائت آیه (وَ اذْکُرُوا نِعْمَةَ اللَّهِ عَلَیْکُمْ وَ میثاقَهُ الَّذی واثَقَکُمْ بِهِ إِذْ قُلْتُمْ سَمِعْنا وَ أَطَعْنا) اظهار کرد: ما امروز اینجا جمع شده‌ایم تا با پیامبرمان تجدید بیعت کنیم و اعلام کنیم که ما بر عهد و میثاق خود پایبندیم.

اراکی با تأکید بر این‌که «ای پیامبر خدا ما همچنان بر عهد خود استوار و صادق هستیم» افزود: با تو عهد بستیم که دینت را یاری کنیم و اکنون از ملت فلسطین و کسانی که در خاک فلسطین برای دفاع از مسجدالاقصی و حق پایمال شده فلسطینیان می‌جنگند، حمایت می‌کنیم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب خطاب به ملت مظلوم فلسطین گفت: ما در کنار شما هستیم و آماده‌ایم که جان و مال خود را در راه پیشبرد اهداف مقاومت و دفاع از خاک فلسطین فدا کنیم.

اراکی در ادامه اظهار کرد: دفاع از فلسطین و آزادی سرزمین فلسطین یک واجب شرعی است و بر هر مسلمانی واجب است که به فلسطینی‌ها کمک کند تا فلسطینیان بتوانند به پیروزی برسند.

اراکی خطاب به نخبگان و علما از همه مذاهب و همه کشورهای اسلامی گفت: دفاع از فلسطین امری واجب و شرعی و از مهمترین واجبات است و این دفاع تا آزادی کامل همه سرزمین‌های اشغالی ادامه خواهد داشت.

وی افزود: اعلام می‌کنیم یاری مردم فلسطین با هر چیزی اعم از سلاح، مهمات، کمک مالی و انسانی امری واجب و شرعی است و هر کسی که می‌تواند باید از ملت فلسطین حمایت و یاری کند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار کرد: هیچ کس حق ندارد در معاهدات و در توافقات از حق مردم فلسطین چشم پوشی کند. در هر عهد و قراردادی که حق ملت فلسطین پایمال شده باشد خلاف شرع، کتاب و سنت است.

وی افزود: جهاد برای آزادسازی خاک فلسطین جهادی ادامه‌دار است و این جهاد تا آزادسازی کامل سرزمین فلسطین واجب شرعی است.

اراکی تأکید کرد: هر قراردادی که در آن رژیم صهیونیستی حتی بر یک وجب از خاک فلسطین مسلط شود آن قرارداد غیر قابل قبول و مردود است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: دولت رژیم صهیونیستی یک دولت غیر قانونی است و هیچ دولتی حق ندارد دولت رژیم صهیونیستی را به رسمیت بشناسد زیرا دولتی که بر غصب، تجاوز و قتل برپا شده باشد مشروعیت ندارد و هرکس این رژیم را مشروع بداند برای تجاوز و قتل نیز مشروعیت قائل است.

وی افزود: ما در اینجا جمع شده‌ایم تا اعلام کنیم که رژیم صهیونیستی مشروعیت ندارد و هیچ کس نمی‌تواند به آن مشروعیت دهد.

اراکی اظهار کرد: این انتفاضه جدید که اخیرا در سرزمین‌های اشغالی آغاز شده است باید تا تحقق وعده الهی ادامه یابد زیرا خداوند متعال وعده داده است که پیروزی از آن مظلومان است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب تأکید کرد: ما به برادران و فرزندانمان در فلسطین می‌گوییم ما با شما هستیم و شکیبا باشید زیرا صبر منجر به پیروزی خواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری تقریب نشست اتحادیه علمای مقاومت که عصر روز جمعه به ریاست شیخ ماهر حمود رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت و با حضور آیت‌الله محسن اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب، آیت‌الله محمدعلی تسخیری رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب و تعداد زیادی از علمای برجسته جهان اسلام از کشورهای مختلف در بیروت برگزار شد، شامگاه جمعه با صدور بیانیه پایانی به کار خود پایان داد.

در این نشست سیدحسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله و چند تن از علمای فلسطین در غزه نیز به صورت ویدئو کنفرانس سخنرانی کردند.

انتهای پیام

کد N1018928