مدیر استانی حوزه‌های علمیه زنجان:

قرآن کتابی تازه برای حقیقت‌جویان است

قرآن کريم

مدیر استانی حوزه‌های علمیه زنجان گفت: پس از گذشت 1400 سال از نزول قرآن، این کتاب الهی هنوز هم تازه و متناسب با نیازهای جامعه است، بر همین اساس این کتاب الهی بهترین منبع برای حقیقت‌جویان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، حجت‌الاسلام حسن بیات در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان، اظهار کرد: جایگاه قرآن‌کریم آن‌قدر با عظمت است که در زمان نزول این کتاب الهی در شب قدر ملائکه به همراه جبریل برای مشایعت قرآن به زمین آمده و در این شب برای همه مومنان طلب مغفرت از درگاه الهی را داشتند.

وی با اشاره به این‌که «امام حسین(ع) چراغ هدایت برای مسلمانان عنوان شده است»، افزود: مسلمانان با پیروی از دستورات این امام همام و تاسی به آموزه‌های قرآن می‌توانند سعادت دنیوی و اخروی خود را به خوبی رقم بزنند.

وی با اشاره به یکی از دعاهای امام زین‌العابدین (ع) تصریح کرد: امام چهارم شیعیان در یکی از دعاهای خود می‌فرمایند: «خداوندا گناهان مرا به شفاعت قرآن بریز»، که این دعا باید سرلوحه دعاها و خواسته‌های مسلمان باشد. این مسئله به معنای آزادی در گناه نیست که هر فردی هرگاه خواست گناه کند و بعد با یک دعا از خدا طلب بخشش داشته باشد، بلکه توبه باید واقعی باشد و فرد توبه‌کار دیگر به سمت گناه و معصیت نرود.

مدیر استانی حوزه‌های علمیه زنجان خاطرنشان کرد: قرآن‌کریم پس از 1400 سال که از نزول آن می‌گذرد هنوز هم کتابی تازه برای حقیقت‌جویان است و انگار متناسب با نیازهای جامعه کنونی نازل شده است، بر همین اساس می‌تواند بهترین مرجع برای پاسخگویی به سئوالات افراد در عصر کنونی باشد.

وی خاطرنشان کرد: محبت حسین بن علی(ع) هم همین‌طور است و پس از گذشت سال‌ها از ماجرای شهادت آن حضرت هنوز هم قلب هر انسان آزاده‌ای با یاد و خاطره فاجعه کربلا آکنده از درد و اندوه می‌شود و این مسئله باید مورد توجه پیروان ائمه باشد که با تاسی به راه آن‌ها بتوانند مسیر حق از باطل را به خوبی تشخیص دهند.

انتهای پیام

کد N1018562