حیدرپور:

اصلاح مواد قانون انتخابات در زمان مناسبی انجام‌نشده است

انتخابات,انتخابات مجلس,انتخابات مجلس دهم

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اگرچه اصلاحات قانون انتخابات می‌تواند تا حد زیادی تخلفات مربوط به نحوه رأی‌گیری به‌ویژه در بخش رأی‌دهندگان را کاهش دهد، اما نمایندگان کنونی خانه ملت همواره در معرض این انتقاد قرار می‌گیرند که قوانین انتخابات را به نحوی به نفع خود تغییر داده‌اند.

عوض حیدرپور شهرضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، با اشاره به تغییر موادی از قانون انتخابات که در ماه‌های گذشته در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرارگرفته است، افزود: بنابراین درمجموع باید گفت که انجام اصلاحات در قانون انتخابات در زمان کنونی مناسب نیست.

وی ورود زودهنگام به انتخابات را یکی از معضلات فضای سیاسی دانست و ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی استان‌ها با رها کردن مسئولیت‌های خود در ماه‌های منتهی به انتخابات همه توان و انرژی خود را صرف فرآیند انتخابات می‌کنند و این به‌هیچ‌عنوان صحیح و قابل‌پذیرش نیست؛ اگرچه جلوگیری از همه تخلفات انتخابتی هم امکان‌پذیر نیست، به‌هرحال عده‌ای ممکن است در قالب یک گروه یا تشکل برای تبلیغ نامزدهای خود به شکل غیرقابل‌اجتناب یا پیش‌بینی وارد عمل شوند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا نمایندگان از ابزارهای نظارتی به نفع منافع خود استفاده می‌کنند؟ خاطرنشان کرد: در پاسخ به این سؤال بهتر است بگوییم که بعضی از نمایندگان از ابزارهای نظارتی در دسترس به نفع منافع گروه‌های نزدیک و حامی خود استفاده می‌کنند.

انتهای پیام

کد N1018538