سردار جلالی در پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران:

جابجایی‌ها در قدرت در پدافند غیرعامل تغییر ایجاد نمی‌کند

سیاسی

رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: جابجایی‌ها در مسند قدرت و دولت در پدافند غیرعامل تغییری ایجاد نمی‌کند و نگاهش به منافع ملی بوده و تعیین‌کننده امنیت ملی در حوزه دشمن و دشمن‌شناسی است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران اظهار داشت: همزمانی سالروز تشکیل سازمان پدافند غیرعامل با ایام محرم را به فال نیک می گیریم.

وی افزود: محرم، عاشورا و فرهنگ حسینی، فرهنگ جاودانه برای انقلاب بوده و این فرهنگ می تواند پیام آزادی‌بخش برای همه ملت‌ها باشد و همه را به مقاومت دعوت کند.

سردار جلالی فرهنگ عاشورا را فرهنگ دشمن شناسی و دشمن ستیزی برشمرد و ادامه داد: در ذات فرهنگ عاشورا، مقاومت و تسلیم نشدن در برابر ظلم و زیر بار ظلم و حکومت ظلم نرفتن وجود دارد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: شهادت و شهادت‌طلبی، صدای بلند فرهنگ عاشورا است. این سلاح در طول دفاع مقدس و پیروزی انقلاب اسلامی و برای پیروزی بعدی انقلاب های دنیا قابل استفاده بوده و هست.

وی با تاکید بر اینکه فرهنگ ایثار و مقاومت جزء فرهنگ عاشورا است، اظهار داشت: صحنه جنگ عاشورا و حضور اصحاب امام حسین(ع) در صحنه جنگ نشان می دهد که هر کدام از این افراد حاضرند در خط مقدم باشند و بجنگند، مقاومت کرده و به شهادت برسند.

سردار جلالی با بیان اینکه به تعبیر مقام معظم رهبری مصون‌سازی کشور در برابر تهدیدات وظیفه این سازمان است، ادامه داد: به کلام دیگر پدافند غیرعامل مقاومت در برابر دشمن است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به ایستادگی و آمادگی پدافند غیرعامل تصریح کرد: پدافند غیرعامل در چند عنصر تشکیل می‌شود که شناخت آن در برخوردها و راهکارها مهم است.

وی تهدیدشناسی و دشمن‌شناسی را از جمله این عناصر دانست و افزود: عنصر تهدیدشناسی و دشمن‌شناسی به این معنی است که بدانیم در هر لحظه و در هر حوزه دشمن ما کیست، کجاست و چه نقشه‌ای دارد.

سردار جلالی مؤلفه دوم را سرمایه ها و دارایی ها عنوان کرد و گفت: این آن چیزی است که داریم و می خواهیم اثر دشمن بر آن صفر شود. سرمایه ممکن است تغییر ماهیت دهد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل افزود: پدافند غیرعامل متمرکز بر این است که از مردم در برابر تهدیدات حمایت شود.

وی با بیان اینکه ما بایستی تغییر در تهدید را بشناسیم، ادامه داد: باید ببینیم تهدید چه تغییری کرده و چه رویکردی داشته است. تضمین حصول آماده کشور در برابر تهدید خواسته حضرت آقا از پدافند غیرعامل بوده که این به معنای آمادگی همه دستگاه ها در برابر تهدید است.

سردار جلالی توسعه، تولید و حفظ اقتدار ملی در برابر دشمنان را هدف پدافند غیرعامل عنوان کرد و افزود: شهرک های موشکی که به دشمنان نشان داده می شود، باعث ترس دشمن و قوت قلبی ما خواهد شد. این یک حوزه و عرصه از پدافند غیرعامل است که به علت مسائل پدافندی تشخیص به ارائه آن داده می شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل اظهار کرد: در پدافند غیرعامل تلاش می کنیم آسیب‌پذیری‌ها را برای کشور به نوعی کاهش دهیم. پدافند غیرعامل تضمین دهنده تداوم کارکردهای ضروری کشور است و تلاش می کند تداوم این کارکرد را ادامه دهد.

وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل به معنای ارتقاء قدرت اداره کشور در شرایط اضطراری است، تصریح کرد: پدافند غیرعامل تولیدکننده و مکمل قدرت بازدارندگی کشور است.

سردار جلالی پدافند غیرعامل را موضوعی در سطح امنیت ملی برشمرد و گفت: جابجایی‌ها در مسند قدرت و دولت در آن تغییری ایجاد نمی کند و نگاهش به منافع ملی است و تعیین‌کننده امنیت ملی در حوزه دشمن و دشمن‌شناسی است و برای تهدیدات باید راه حل‌های متفاوت داشته باشید.

کد N1018513