وزیر دفاع انگلیس: نباید برای محافظت از خود در برابر داعش به دیگران متکی باشیم

وزیر دفاع انگلیس اظهار کرد: این اشتباه است که لندن برای حفاظت از خود در مقابل تروریست‌های داعش به هم‌پیمانانش تکیه کند و از قانونگذاران این کشور خواست تا مساله کشاندن حملات هوایی علیه داعش از عراق به سوریه را بررسی کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، این اظهارات مایکل فالون، وزیر دفاع انگلیس در حالی مطرح شد که دولت این کشور اخیراً این مساله را که طرح کسب موافقت پارلمانی برای حملات هوایی علیه داعش در سوریه را کنار گذاشته، رد کرد.

مایکل فالون در مصاحبه‌ای گفت: من مشخصا از قانونگذاران انگلیس می‌خواهم درباره این حقیقت بیندیشند که خیابان‌های انگلیس در حال حاضر با حملات جنگنده‌های آمریکایی، استرالیایی و فرانسوی علیه قلب داعش در شمال شرق سوریه یعنی جایی که داعش خود را سازمان‌دهی و مدیریت می‌کند، ایمن نگه داشته می‌شود.

وی ادامه داد: داعش یک تهدید بسیار جدی علیه ما در انگلیس است. این به لحاظ اخلاقی درست نیست برای ایمن نگه‌داشتن خیابان‌هایمان به جنگنده‌های فرانسوی، استرالیایی یا آمریکایی تکیه کنیم.

فالون عنوان کرد: دولت انگلیس در چند هفته آینده چند سری جلسات اطلاعاتی برای قانون‌گذاران این کشور برگزار خواهد کرد تا اتفاق‌نظر سیاسی آنها برای گسترش مشارکت انگلیس در جنگ علیه داعش را کسب کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر ما در مقابل با داعش جدی هستیم در نهایت باید آماده حمله به مقرهای اصلی داعش که در سوریه هستند و نه عراق باشیم.

انتهای پیام

کد N1018478