منوچهری: برجام برای اجراست نه قاب شدن

برجام,تصویب برجام در مجلس,نامه رهبری به رییس‌جمهور درباره برجام

یک عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: نامه مقام معظم رهبری در خصوص برجام همه حواشی را کنار زد و اصل برجام را مشخص کرد.

نعمت‌الله منوچهری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، با اشاره بهنامه مقام معظم رهبری به رییس‌جمهور درباره برجام، اظهار کرد: این نامه نشان از بصیرت بالای رهبری دارد که بینش عمیق‌تری نسبت به دولت و مجلس دارند و آینده دورتری را می‌بینند. نامه رهبری نشان داد که ایشان مدام امور را رصد می‌کنند و به مسئولین و مردم گوشزد می‌کنند که از راه درست منحرف نشوند.

وی با بیان این‌که «رهبر انقلاب به خوبی خطوط قرمز را می‌دانند و روی آرمان‌های انقلاب و نظام پا نمی‌گذارند»، تصریح کرد: ایشان به دور از هرگونه تفکر حزبی و جناحی به امور نگاه می‌کنند.

وی با اشاره به این‌که «در این نامه وظیفه هر بخش به صورت عملی مشخص شده ‌است»، افزود: هیچ‌کس نباید از این وظایف یک درجه منحرف شود و با آن زاویه پیدا کند.

این نماینده مجلس همچنین نامه رهبری را پایان همه حاشیه‌ها در خصوص برجام دانست و اظهار کرد: مقام معظم رهبری با این نامه اصل برجام را مشخص و تاکید کردند که مجلس هم به صورت مستقل و بدون این‌که تحت تاثیر امری قرار گیرد به برجام رسیدگی کرده ‌است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهمرین تاکیدات مقام معظم رهبری این است که در نیمه راه دچار توهم نشویم و دشمن را دوست نپنداریم؛ زیرا ایشان در همه حال؛ هم در زمانی که آمریکا گزینه نظامی علیه ما روی میز داشت و هم در زمانی که با ما دست داد، بر این‌که نباید به آمریکا اعتماد کرد تاکید داشتند.

وی همچنین با اشاره به این‌که «برجام برای اجرایی شدن نوشته شده نه این‌که آن را قاب بگیریم یا روی کاغذ بماند»، اظهار کرد: علاوه بر این‌که همه بخش‌ها باید به وظایف خود در خصوص برجام عمل کنند، باید بر عملکرد طرف مقابل نیز نظارت داشته باشند.

نماینده پاوه و اورامانات گفت: همان‌طور که ایران به همه تعهداتش عمل خواهد کرد، طرف مقابل نیز باید به آن‌چه که تعهد کرده عمل کند و اگر ذره‌ای عدول کند ما هم از تعهدات‌مان برمی‌گردیم.

وی تاکید کرد: حقوق ایران مانند دسترسی به میزان صلح‌آمیز به انرژی هسته‌ای، عدم اعمال تحریم‌های جدید، ناشناخته ماندن دانشمندان، حفظ اسرار نظامی و ... باید حفظ شود و هرگونه تخلفی از سوی طرف مقابل به معنای نقض برجام است.

انتهای پیام

کد N1018318