سرلشکر صفوی در دیدار با خانواده شهید همدانی مطرح کرد؛

سردار همدانی مردان میدان مبارزه در 5 جبهه

سیاسی

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با تاکید بر اینکه در ۵ سال گذشته پیروزی باجبهه مقاومت در برابرتروریست ها، به محوریت ایران بوده است، گفت:شهید همدانی، یک انسان چندبعدی بود. ایشان در ۵ جبهه مبارزه کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار رحیم صفوی که به منظور دیدار با خانواده سردار شهید همدانی در منزل وی حضور پیدا کرد ضمن تبریک و تسلیت به خانواده شهید همدانی، گفت: بنده با این شهید عزیز ۳۵ سال دوست و آشنا بودم و ارتباط ما تا روز دوشنبه و سه روز قبل از شهادت ایشان ادامه داشت.

وی ادامه داد: زمانی که شهید همدانی خدمت حضرت آقا رسیدند، بنده حضور داشتم و با هم سلام و احوالپرسی کردیم. واقعا چهره ایشان مثل خورشید می درخشید و خیلی نورانی شده بود و حال و هوای دیگری داشت.

صفوی با اشاره به خصوصیات شهید همدانی گفت: شهید همدانی، یک انسان چندبعدی بود. ایشان در ۵ جبهه مبارزه کرد. جبهه اول مبارزه با رژیم ستمشاهی قبل از انقلاب و در راه پیروزی انقلاب و امام (ره) بود و چقدر در آن جو اختناق، مجاهدت ها کرد و حتی مدتی هم دستگیر شد.

ایجاد امنیت پایدار در مناطق کردستان و آذربایجان غربی از برکات عمر شهید همدانی بود

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا افزود: جنگ با ضد انقلاب در کردستان از سال ۵۹ تا شروع جنگ تحمیلی از دیگر جبهه های مبارزه این شهید گرانقدر بود و سپاه همدان واقعا نقش محوری در آن جنگ داشت. مبارزه با ضد انقلاب و ایجاد امنیت پایدار در مناطق کردستان و آذربایجان غربی و... از برکات عمر شهید همدانی بود.

وی اضافه کرد: ایشان چه در جبهه غرب و چه در جنوب فرماندهی لشکر انصارالحسین همدان را برعهده داشتند. شاید یکی از بهترین خاطراتی که دارم مربوط به فرماندهی ایشان در شلمچه در عملیات کربلای ۵ باشد. در قسمت جنوبی یک جزیره ای بود به اسم جزیره ماهی، در آن منطقه از هر سه طرف به ایشان حمله می شد و نبرد بسیار سختی بود. ایشان در آن عملیات صلابت و شجاعت بسیاری از خود نشان دادند. مقاومت لشکر انصارالحسین و دیگری لشکر بدر (معارضین عراقی) در آن عملیات بی نظیر بود. و اینها خیلی مقاومت عجیبی کردند.

صفوی با اشاره به نقش سردار شهید همدانی در جبهه فرهنگی و جنگ نرم پس از دفاع مقدس، گفت: جبهه چهارمی که ایشان جنگید پس از دفاع مقدس و در جبهه فرهنگی و جنگ نرم بود، شهید همدانی واقعا دیدگاه و ایده و بینش فرهنگی داشت. انصافا شهید همدانی دیدگاه متعالی فرهنگی و اسلامی داشت و در جبهه فرهنگی ایشان جانانه جنگید. در همین فتنه ۸۸ که ایشان فرمانده سپاه استان تهران بودند، واقعا ایشان و پاسداران و بسیجیان ایستادگی کردند و با مردم عادی هم بسیار مهربان بودند. من واقعا ندیدم ایشان عصبانی شود واقعا با سکینت و ارامش بودند.

جبهه سوریه جبهه بین الملل اسلامی در مقابل صهیونیست ها و آمریکایی ها است

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به مجاهدت شهید همدانی در جبهه مقاومت، گفت: مجاهدت فی سبیل الله آن هم در جبهه بین الملل اسلامی از دیگر مجاهدت های این شهید بزرگوار است. جبهه سوریه جبهه بین الملل اسلامی آن هم در مقابل صهیونیست ها و آمریکایی ها است. آمریکائیها و صهیونیست ها و برخی از کشورهای عربی، عربستان، قطر و ترکیه در یک جبهه قرار دارند تا حکومت قانونی بشار اسد را ساقط کنند. دشمنان برنامه داشتند تا پس از آنکه بشار اسد را ساقط کنند به سراغ حزب الهب لبنان بروند و پس از آن به سراغ عراق و بعد هم به سراغ ایران بیایند و مابین این کشورها از لحاظ آنها یک پیوستگی وجود دارد.

پیروزی در ۵ سال گذشته با جبهه مقاومت در برابر تکفیری ها بوده است

وی افزود: من قبل از انقلاب در سوریه و لبنان بودم و هم بعد از انقلاب به این کشورها رفت وآمد داشتم، جنگ سوریه جنگ سختی است و تاکنون در این ۵ سال پیروزی با جبهه مقاومت در برابر تروریست ها، به محوریت ایران بوده است و قدرت اصلی و محوریت مشاورتی که عزیزان سپاهی ما می دهند، در نبرد با تروریست های تکفیری بسیار تعیین کننده است.

صفوی ادامه داد: هیچ چیزی بهتر از شهادت برای انسان های پاکی مثل سردار همدانی وجود ندارد و خداوند بهترین نعمت و حیات جاویدان و افتخار را نصیب ایشان و خانواده اش کرد. همانطور که شهادت افتخار است، خانواده ایشان و همسر شهید و فرزند شهید بودن یک افتخار بزرگی هم در این دنیا و در آن دنیا است و شهید از آنها شفاعت خواهد کرد.

کد N1018307