گسترش همکاری‌های ضد تروریستی محور مذاکرات سیسی و کامرون در لندن

رئیس جمهور مصر در سفر به انگلیس با نخست‌وزیر این کشور دیدار و درباره تحولات منطقه و به ویژه سقوط هواپیمای روسی در صحرای سینای مصر بحث و گفتگو کرد.

رئیس جمهور مصر در سفر به انگلیس با نخست‌وزیر این کشور دیدار و درباره تحولات منطقه و به ویژه سقوط هواپیمای روسی در صحرای سینای مصر بحث و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشرة، "عبدالفتاح سیسی"، رئیس‌جمهور مصر در دیدار با "دیوید کامرون"، نخست‌وزیر انگلیس در لندن گفت: من از این دیدار بسیار خرسندم و از استقبال خوب مقامات لندن قدردانی می کنم. هیچ تردیدی نیست که از طریق این مذاکرات می‌توانیم درک بهتر و عمیق تری از مواضع مشترک خود در قبال مسائل مطرح شده داشته باشیم و روابط مصر و انگلیس را تقویت کنیم.

وی دیدار با کامرون را نشان دهنده اراده سیاسی دو طرف برای تحقق آرمان‌های مردم دو کشور دانست. سیسی تاکید کرد که مصر و انگلیس برای بازگشت وضعیت پروازها به مصر به روال طبیعی خود همکاری می‌کنند.

کامرون نیز بر همکاری امنیتی مستحکم با مقامات مصر برای مقابله با تروریسم و افراطی‌گری تاکید کرد.

وی گفت که در دیدار با سیسی درباره سقوط هواپیمای روسی در صحرای سینای مصر و اوضاع شرم الشیخ گفتگو کرده است.

کامرون ضمن تاکید بر همکاری عمیق میان دو کشور گفت: ما برای حل نگرانی‌ها درباره امنیت فرودگاه ها و تضمین سلامتی مسافران و ازسرگیری پروازها میان دو کشور تلاش می‌کنیم.

کامرون گفت که با سیسی درباره بحران لیبی و تلاش برای مقابله با تروریسم و مهاجرت غیرقانونی گفتگو کرده است. نخست وزیر انگلیس گفت: ما هنوز مطمئن نیستیم که هواپیمای روسی از طریق بمب سرنگون شده باشد.

دفتر کامرون نیز اعلام کرد که انگلیس پروازهای خود را از شرم الشیخ مصر به دنبال توافق هایی که با قاهره برای اتخاذ تدابیر امنیتی اضافی صورت گرفته است، از سر خواهد گرفت.

انگلیس پس از سقوط هواپیمای روسیه در صحرای سینای مصر پروازهای خود را به این کشور به حالت تعلیق درآورد.

انتهای پیام

کد N1018184