سیدرضا تقوی:

امام(ره) یک اصلاحگر بزرگ اجتماعی بود

سيد رضا تقوي,رئيس شوراي سياستگذاري ائمه جمعه كشور,امام خميني ره ,ارتش جمهوري اسلامي ايران,انقلاب اسلامي ايران

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت:یکی از سیاسی‌ترین و بزرگترین پدیده های قرن بیستم، پدیده انقلاب اسلامی ایران است که با محتوا و جهت گیری های اسلامی در این عصر و زمان به وقوع پیوست.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت:یکی از سیاسی‌ترین و بزرگترین پدیده های قرن بیستم، پدیده انقلاب اسلامی ایران است که با محتوا و جهت گیری های اسلامی در این عصر و زمان به وقوع پیوست.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا تقوی در همایش سیاسی مشترک فرماندهان و استادان ارتش در ادامه سخنانش انقلاب اسلامی را مهم‌ترین پدیده قرن بیستم دانست که خود را به قرن 21 کشانده، همچنان موج‌آفرینی می‌کند و ذهن‌ها را متوجه خود ساخته است و افزود: سلسله جنبان آن نیز شخصیتی عظیم بوده که از موضع روحانیت، مرجعیت و حوزه برخاسته و زمزمه های محبت آفرینش همه را به این مکتب کشانده و چگونه فریاد زدن بر سر طاغوتیان را به آن‌ها آموخته است.

وی انقلاب را گنجینه و مجموعه‌ای دانست که همه چیز را در درون خود دارد و وظیفه همه انقلابیون است که آن را برسی و فرهنگ آن را به نسل جدید و آینده منتقل و جامعه را متناسب با این فرهنگ بسازند.

وی ادامه داد: برای شناخت هر انقلاب، شناخت رهبری آن لازم و ضروری است؛ چراکه رهبری هر انقلاب عصاره آن انقلاب است و در این راستا اندیشه و رفتارهای سیاسی حضرت امام(ه)، دین و دیانت، شعار نه شرقی نه غربی، اخلاق‌مداری، تکلیف‌گرایی، صراحت و صداقت در مسائل سیاسی و دوراندیشی از مهم‌ترین ویژگی‌های اندیشه و رفتار سیاسی امام(ره) بود.

تقوی با بیان این‌که «امام(ره) یک اصلاحگر بزرگ اجتماعی بود»، افزود: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تمام مسائل با شاخصه‌های غربی تنظیم می‌شد اما بعد از انقلاب، امام این مرکزیت را از غرب گرفت.

قاطعیت و قدرت در تصمیم گیری از دیگر نکاتی بود که تقوی آن را از ویژگی‌های اندیشه و رفتار سیاسی امام راحل برشمرد و افزود: امروز نیز شاهدیم که رهبر فرزانه انقلاب با همان قاطعیت و دوراندیشی، جامعه مسلمانان را هدایت می‌کند و در واقع ایشان، هدیه الهی در این زمان برای مستضعفین جهان هستند.

انتهای پیام

کد N1018146