دادگاه لاهه از لیبی خواست سیف الاسلام قذافی را تحویل دهد

ليبي

دیوان کیفری بین المللی از دولت لیبی خواست تا سیف الاسلام قذافی را که حکم اعدام وی از سوی دادگاه طرابلس صادر شده است، به دادگاه کیفری بین المللی تحویل دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، "فاتو بنسودا"، دادستان کل دیوان کیفری بین المللی در گزارشی که آن را به شورای امنیت ارائه کرد، گفت که این دادگاه همچنان در حال بررسی گزارشاتی است که لیبی درباره جنایت‌های سیف الاسلام قذافی، پسر معمر قذافی، دیکتاتور سابق این کشور به دادگاه لاهه ارائه کرده است.

دادگاه لاهه سال 2011 حکم بازداشت سیف الاسلام را به دلیل ارتکاب جنایت‌ها علیه بشریت صادر کرد.

بنسودا گفت: با وجود اینکه ما بارها از طرابلس خواسته‌ایم سیف الاسلام را تحویل بدهد، اما دولت لیبی این درخواست‌ها را رد کرده است.

دادگاه کیفری طرابلس اواخر ژوئیه گذشته حکم اعدام 10 تن از شخصیت‌های نظام سابق لیبی از جمله سیف الاسلام قذافی را به اتهام کشتن تظاهرکنندگان و تشکیل گروه‌هایی برای سرکوب تظاهرات در جریان رخدادهای 17 فوریه 2011 و همچنین پرونده‌های مربوط به فساد صادر کرد.

البغدادی المحمودی، نخست وزیر اسبق لیبی و عبدالله السنوسی، مدیر سازمان اطلاعات نظام سابق نیز از جمله کسانی هستند که حکم اعدام علیه آن‌ها صادر شده است.

انتهای پیام

کد N1018133