جلسه استانی مسئولان قضایی در مازندران تشکیل شد

آملي لاريجاني

در جلسه مسئولان عالی قضایی که صبح و بعدازظهر امروز و در پایان سفر آیت الله آملی لاریجانی به استان مازندران و با حضور مسئولان استانی برگزار شد، مصوباتی برای رفع مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری دادگستری استان و سازمان‌های تابعه از جمله تکمیل، ‌تجهیز و نوسازی ساختمان‌ها، امکانات و تامین نیروی انسانی صورت پذیرفت و مقرر شد جمع بندی نهایی گزارش مربوط به مصوبات این سفر در تهران پیگیری شود.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه در ابتدای این جلسه که با حضور مسئولان قضایی استان برگزار شد خواستار تلاش برای بهبود خدمت رسانی قضایی به مردم استان و گفت: بررسی نقاط ضعف و قدرت دادگستری استان در خدمت رسانی به مردم و تلاش برای بهبود امور از جمله در بخش مربوط به خدمات CMS و رفع اطاله دادسری ضروری است.

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: نخستین جلسه مسئولان عالی قضایی در تهران را به جمع بندی نهایی گزارش‌های مربوط به سفر استان مازندران اختصاص می دهیم.

آیت الله لاریجانی از همکاری و تلاش مسئولان قضایی استان مازندران و سازمان‌های تابعه قضایی، استاندار و مسئولان اجرایی استان و به ویژه نماینده ولی فقیه در استان تشکر کرد.

در ادامه جلسه استانی مسئولان عالی قضایی، معاون راهبردی قوه قضاییه از سفر هیات کارشناس 60 نفره متشکل از بخش های مختلف قوه قضائیه به منظور بررسی مشکلات دادگستری این استان به منظور ارائه به مسئولان عالی قضایی پیش از سفر آیت الله آملی لاریجانی خبرد داد و گفت: در این گزارش جامع نقاط ضعف،‌ نقاط قوت و کمبودهای مجموعه قضایی مازندران شناسایی و ارائه شده است.

همچنین در ادامه این جلسه مقرر شد به منظور تکمیل نیروی انسانی حوزه های قضایی استان مازندران، 35 قاضی، 30 کارمند و 30 نفر نیروی خدماتی به مجموعه نیروهای انسانی دستگاه قضایی استان اضافه شوند.

- تجهیز و تکمیل و نوسازی ساختمان دادگستری های حوزه های قضایی استان در حد نیاز و تایید کارشناسی و فنی

- تجهیز و تکمیل امکانات مورد نیاز از جمله وسیله نقلیه،‌ ملزومات اداری و... در سطح مجموعه قضایی استان

- تجهیز،‌ احداث و نوسازی ساختمان های مورد نیاز سازمان های تابعه قضایی استان پس از تایید و نیازسنجی نهایی

- نوسازی و به روز رسانی امکانات فناوری و CMS در سطح استان

- نوسازی، بهسازی و احداث متناسب و مورد نیاز منازل مسکونی سازمانی از جمله مصوبات جلسه استانی مسئولان عالی قضایی در پایان سفر آیت الله آملی لاریجانی و مسئولان عالی قضایی به استان مازندران بود.

انتهای پیام

کد N1017651