• ۱۹بازدید

روسیه: گمانه زنی درباره سقوط هواپیمای ایرباس زود است

کر کرملین ضمن محتمل دانستن هر فرضیه ای درباره سقوط هواپیمای مسافربری این کشور بر فراز مصر، گمانه زنی ها در این خصوص را زودهنگام دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره،کاخ کرملین اعلام کرد گمانه زنی ها درباره علت سقوط هواپیمای ایرباس روسیه بر فراز صحرای سینا، زودهنگام است.

بنا بر این گزارش، کرملین اعلام داشت :سخنان طرف های غیرمرتبط با تحقیقات درباره سقوط هواپیما، قابل اعتماد نیست. اطلاعاتی که درباره سقوط این هواپیما منتشر می شود، در حد گمانه زنی است. هیچ کسی به جز شرکت کنندگان در تحقیقات حق ندارد فرضیه هایی را درباره سقوط هواپیما مطرح کنند. ما فرضیه ای را درباره سقوط هواپیما رد نمی کنیم، اما متمرکز شدن بر یک فرضیه به عنوان عامل سقوط هواپیما بی اساس است.

وزیر راه روسیه هم اعلام کرد نتایج اولیه اطلاعات دو جعبه سیاه این هواپیما در اختیار مسکو قرار گرفته است.

همچنین مدودیف نخست وزیر روسیه اعلام داشت به زودی نتایج تحقیقات روسیه در این خصوص اعلام خواهد شد.

واکنش کرملین در این خصوص بعد از آن منتشر شد که امروز رسانه های آمریکایی به نقل از یک منبع اطلاعاتی آمریکا که نامش فاش نشد مدعی شد که که بمب گذاری گروه تروریستی داعش از علل سقوط هواپیما بوده است.

همچنین شبکه انگلیسی بی بی سی نیزوز گذشته در گزارشی مدعی شد عامل سقوط هواپیمای ایرباس روسی که ۵ روز قبل بر فراز سینا در مصر سقوط کرد به علت تاثیر عوامل بیرون از هواپیما بوده است.

کد N1017648

وبگردی