روایت وزیر کشور از آنچه از دولت برای مقام معظم رهبری ارسال شد

دولت یازدهم,اقتصاد مقاومتی,عبدالرضا رحمانی فضلی

اگرچه منتقدان دولت، مدعی هستند که دولت در راستای اقتصاد مدیریتی گامی بر نداشته است، اما دولت طرحی در این باره برای رهبر معظم انقلاب، ارسال کرده است.

به گزارش خبرآنلاين، عبدالرضا رحماني فضلي خبر داده که دولت در دو هفته گذشته در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی طرح مناسبی را تهیه کرده و تحویل مقام معظم رهبری داده تا از رهنمودهای ایشان نیز استفاده کند که این طرح در بودجه سال 1395 و برنامه ششم توسعه کشور اعمال خواهد شد. به گفته وي، این طرح برای ارائه یک الگوی اقتصاد مقاومتی که پایه‌ها نلرزد ارائه‌شده است.

وزير کشور از گام بعدي دولت براي سنجش پاشنه آشیل کشور از همه دیدگاه‌ها و حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی خبر داده و با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی محورش تکیه‌بر مردم است، ادامه داد: اقتصاد مقاومتی درون‌زا و برون‌نگر است و یک‌چشم به دنیا و بازارهای دنیا و چشم دیگر به داخل است.

رحماني فضلي تاکيد دارد که دولت و شخص رئیس‌جمهور اعتقاد دارند که راه اصلی حل مشکلات اقتصادی مردم، اقتصاد مقاومتی است و آن را موجب قدرت ملی می‌دانند و قصد دارند که آن را به‌عنوان الگو و تجربه‌ای موفق به دنیا معرفی کنند.

اهم سخنان وي به نقل از ايسنا و مهر از اين قرار است:

** انتخابات این دوره باید به عرصه رقابت‌های باشکوه قانونی و سالم سیاسی تبدیل شود و در راستای نمایش بیش از پیش اقتدار ملی و اتحاد مردم قرار گیرد. باید تلاش کنیم تا انتخاباتی رقابتی، قانونی و سالم برگزار کنیم.

** تمام کسانی که وارد عرصه انتخابات می‌شوند و رأی مردم را می‌گیرند نماینده قانونی ملت ایران هستند. ما می‌دانیم و می‌فهمیم که دشمنان پشت مرز ایستاده‌اند لذا باید مجلسی قوی و پرتوان و باتجربه و مردم‌نگر را بسازیم. در این راه باید همگی تلاش کنیم و قدر این شرایط را بدانیم و وحدت و انسجام داخلی را حفظ کنیم و کاری کنیم که رضایت مردم برقرار باشد.

**ما امت برگزیده‌ایم که علی و حسین داریم و خط انبیا، ائمه و ولایت را ادامه می‌دهیم و قصد داریم این انقلاب را به لطف خدا به‌ظهور منجی عالم بشریت که منادی عدل و صلح در جهان است پیوند بدهیم و این راه را نیمه نخواهیم گذاشت.

** مردم بسیاری در سراسر جهان تمایل به مشاهده محل شکست آمریکا در طبس که بازسازی واقعه لشگر ابابیل بود دارند که لازم است این مکان که افتخاری برای این منطقه است به موزه عبرت تبدیل شود.

** جواب قدرت همان قدرت است و با قدرتمندان مغرور جز با قدرت نمی‌توان برخورد کرد، ما برای احقاق حقوقمان از همه روش‌های قانونی استفاده می‌کنیم و مذاکره را هم روشی قانونی می‌دانیم که این روش، استمرار همان خط 13 آبان و خط ولایت است.

** تشکیل گروه‌هایی مانند داعش، جیش‌النصر، طالبان و القاعده که با دولت‌های مستقر وارد جنگ می‌شوند به‌صورت کاملاً سازمان یافته است که با هدف مقابله با اسلام اصیل و با جهت‌گیری به‌سوی ایران توسط آمریکا و هم‌دستانش در منطقه دنبال می‌شود.

**خط قرمز ما 50 کیلومتری مرزهای ایران و عتبات عالیات است که در صورت تعرض دشمنان به این خطوط قرمز رسماً وارد عمل خواهیم شد.

2727

 

 

کد N1017507