تمامی راه‌های امدادرسانی به داعش در الرمادی قطع شد/ خسارات سنگین تروریست‌ها در مرکز شهر

ارتش عراق با پیشروی به سمت شهر الرمادی، مرکز استان الانبار تمام راه‌های امدادرسانی به داعش به در مرکز این شهر را قطع کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجومیان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه الصباح الجدید، نیروهای ارتش عراق توانستند در یک پیشروی سریع و ناگهانی خسارت‌های زیادی را به نیروهای تروریستی داعش وارد کنند و این بعد از آن بود که آنها توانستند منطقه الجزیره را از مرکز شهر الرمادی محاصره کنند.

در جریان این عملیات که با مشارکت نیروهای مشترک صورت گرفت، مراکز تجمع نیروهای تروریستی داعش مورد هدف قرار گرفته و تجهیزات آنها از بین رفت.

اداره تبلیغات جنگی عراق نیز اعلام کرد که مسیرهای امدادرسانی به داعش به سمت شهر الرمادی قطع شده و نیروهای عراقی توانستند کنترل پل ارتباطی با محور شمالی این منطقه را به دست بگیرند.

در بیانیه این اداره آمده است: نیروهای فرماندهی عملیات الانبار توانستند پرچم عراق را بر روی پل الجرایشی برافراشته کرده و کنترل آن را به صورت کامل به دست بگیرند و بدین ترتیب تمام راه‌های امدادرسانی به داعش به سمت مرکز شهر الرمادی قطع شد.

نیروهای عراقی همچنان به پیشرو‌ی‌های خود به سمت مرکز این شهر برای آزادسازی کامل آن ادامه می‌دهند.

در جریان درگیری نیروهای عراقی با نیروهای داعش در استان الانبار دستکم 20 داعشی از جمله امیر جزیره الخالدیه کشته شد.

در بیانیه اداره تبلیغات جنگ آمده است در جریان این درگیری‌ها 20 داعشی و امیر آنها کشته و 15 تن دیگر در منطقه البوشجل مجروح شدند. این در حالی است که حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در تماس تلفنی خود با همتای ترکش احمد داوود اوغلو بر ضرورت ادامه یافتن همکاری‌های مشترک علیه تروریسم که منطقه و جهان را تهدید می‌کند تاکید کرد.

اوغلو نیز عنوان داشت که ترکیه از عراق در مبارزاتش علیه تروریسم حمایت می‌کند و روابط دو جانبه بین دو کشور باید بیش از پیش مستحکم شود. اوغلو همچنین نسبت به سفر به عراق برای بررسی مسائل مشترک از جمله مبارزه با داعش ابراز تمایل کرد.

انتهای پیام

کد N1017473