سردار دهقان در جمع کارکنان وزارت امور خارجه:

متناسب با سطح و نوع تهديد دشمن قاطعانه اقدام خواهیم کرد

سیاسی

وزير دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، با اشاره به فعاليت‌هاي وزارت دفاع طي دو سال گذشته در عرصه هاي مختلف گفت: با این روند، نيروهاي مسلح قادر هستند، متناسب با سطح و نوع تهديد قاطعانه اقدام كنند .

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره كل تبليغات دفاعي وزارت دفاع، سردار سرتيپ پاسدار حسين دهقان در جمع روساي نمايندگي هاي جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور، طي سخناني با تشريح تحولات و شرايط منطقه اي و جهاني، از بصیرت، هوشمندی، دشمن‌شناسی و مقاومت به عنوان رمز پيروزي در عرصه هاي سياسي، دفاعي و امنيتي ياد كرد و گفت: اقتدار دفاعي همراه با ديپلماسي فعال دفاعي و ايفاي نقش هم‌تكميلي با سياست خارجي، ارتقاءبخش ضريب امنيتي و افزايش دهنده قدرت بازدارندگي جمهوري اسلامي ايران است .

وی تصریح کرد: باید با تبدیل شرایط فعلی، ظرفيت‌ها، قابليت‌ها و توانمندي هاي داخلي را با رویکرد مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی برای نیل به تعالی و پیشرفت کشور، فعال و با تعامل گسترده در جامعه بین‌الملل زمینه را برای تحقق امنیت پایدار در منطقه و جهان عاری از خشونت فراهم کرد.

وزير دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: تدابير حكيمانه مقام معظم رهبري در كنار سياست ها و اقدامات همه‌جانبه دولت در عرصه داخلي و خارجي، موجب شده امروز جمهوري اسلامي ايران ضمن دستيابي به جايگاه شايسته خود  در ترتيبات امنيتي منطقه، بتواند قدرتي را خلق كند كه نظام سلطه قادر به تحقق اهداف توسعه‌طلبانه و تجاوزگرانه‌اش نباشد.

سردار دهقان در بخش ديگري از سخنان خود، با تشريح اقدامات و فعاليت هاي وزارت دفاع طي دو سال گذشته در عرصه هاي مختلف به ويژه توليد قدرت نظامي و افزايش توان دفاعي كشور گفت: اين روند موجب شده است نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران قادر باشند، متناسب با سطح و نوع تهديد با واكنش سريع نسبت به مهار و دفع آن قاطعانه اقدام كنند .

وی همچنین با بيان اينكه توسعه و تعميق همكاري دفاعي با كشورهاي منطقه به ويژه همسايگان از اولويت هاي اصلي ديپلماسي دفاعي كشورمان به شمار مي‌رود، بر نقش مهم و سازنده روساي نمايندگی های جمهوری اسامی ایران در خارج از كشور تاكيد و از همكاري و تعامل نزديك وزارت امور خارجه در پيشبرد اين روند تشكر و قدرداني كرد.

کد N1017448