معاون قوه قضاییه:

مردم پشتوانه‌های اصلی نظام هستند

معاون قضایی قوه قضاییه گفت: پایه و اساس هر کشور و تنها کسانی که می‌توانند دوام و قوام کشور را حفظ کنند مردم هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مازندران، حجت‌الاسلام پنجعلی حصاری در جلسه شورای اداری در فرمانداری بهشهر اظهار کرد: خداوند در قرآن خطاب به پیامبر می‌فرماید که یهود و نصارا هیچ‌گاه از شما راضی نخواهند شد و شما را رها نخواهند کرد مگر اینکه شما از دین اسلام روی برگردان شوید و دست از دعوت مردم به توحید و اسلام بردارید و از یهودیت و نصرانیت تبعیت کنید.

وی افزود: نباید بپنداریم که چون زمانه عوض شده است می‌توانیم با استکبار جهانی به راحتی کنار بیاییم و آنها کاری به کشور و ملت ما ندارند بلکه آنها همیشه در حال توطئه‌چینی و اجرای افکار شوم و پلید خود علیه ایران و دیگر کشورهای مسلمان هستند.

وی خاطرنشان کرد: شعار استکبار جهانی استقلال و آزادی است و به دروغ می‌گویند که حتی در مسیر استقلال و آزادی کشورهای مختلف به آنها کمک می‌کنند، اما در واقع با این حربه در حال تسلط بر حکومت جوامع مختلف و استفاده از منابع آنها به نفع خود هستند.

معاون قضایی قوه قضاییه یادآور شد: در سال 1340 پس از رحلت آیت‌الله بروجردی که هنوز مرجعیت مطلقی وجود نداشت مرجعیت تقسیم شد و مراجع متعدد پا به عرصه گذاشتند و همچنین آیت‌الله حکیم نیز در نجف به سر می‌بردند، آمریکا احساس کرد زمان خوبی است تا افکار خود را عملی کند به همین خاطر سعی کرد به مردم بقبولاند که این شاه همان منجی است که شما به دنبالش هستید و می‌خواهد کشوری مدرن و پیشرفته برای شما بسازد. آمریکا اینگونه می‌خواست جای پای خود را در ایران مستحکم کند.

حصاری با اشاره به اینکه آمریکا به مجلس ایران دستور تصویب لایحه کاپیتولاسیون را داد زیرا می‌خواست مستشاران و نظامیان آنها به ایران بیایند و آزادانه بدون هیچ مانعی هر کاری می‌خواهند انجام دهند، عنوان کرد: در اینجا بود که امام راحل متوجه این توطئه خطرناک شد که آنها از نبودن مرجع در ایران سوء استفاده می‌کنند و چهره کریه شاه را بزک کرده و به عنوان منجی کشور به خورد مردم می دهند تا خواسته‌های خود را عملی کنند.

وی با بیان اینکه امام راحل با کیاست و درایتی که داشتند می‌دانستند که لایحه کاپیتولاسیون در عین حال که یک امتیاز برای آمریکا است از طرفی یک نقطه ضعف نیز برای آنها محسوب می‌شود، یادآور شد: ملت ایران نسبت به مسائل اجنبی‌ها حساس بودند و واکنش نشان می‌دادند به همین خاطر امام به تنهایی حرکتی را آغاز کرد و با مطرح کردن و افشاگری قضیه کاپیتولاسیون برای مردم به آنها هشدار داد که شاه همه ملت ایران را به آمریکا فروخت و خودش هم بازیچه دست آنها است.

معاون قضایی قوه‌قضاییه با اشاره به اینکه مردم ایران در آن سال‌ها مردم دین‌مدار و فرهنگی بودند و آنچه که بیشتر می‌شنیدند سخنان علما و بزرگان بود، افزود: آن زمان مانند امروزه رسانه های فراگیر وجود نداشت تا آمریکا و کشورهای غربی بتوانند افکار خود را به هر خانه و کانونی رخنه دهند به همین خاطر با نفرت و خشم مردم از شاه و حضور آمریکا در ایران؛ مردم دست به قیام زدند تا انقلاب اسلامی بوجود آمد.

او با بیان اینکه امام که حرکت کرد مردم لبیک گفتند و با این ندا زلزله‌ای در کشور ایجاد شد، ادامه داد: هر چند آنها با کشتار وسیع مردم در 15 خرداد 1342 مردم را سرکوب کردند و شاه با تمام مظالم خود در کشور ماند و در آذر 1343 امام را تبعید کردند و می‌پنداشتند که با دور کردن امام از مردم ایران نفس راحتی خواهند کشید، اما امام از آرمان‌های خود دست نکشید و 15 سال به مبارزه خود ادامه داد و علما با دیدار مردم در شهرهای مختلف مردم را بیدار و آگاه کردند تا بالاخره مردم در سال 1357 دست به انقلاب زدند و از امام حمایت کردند تا به کشور بازگردد و شاه با وجود همه حمایت‌های کشور‌های ابرقدرت فرار کرد.

این مسئول اظهار کرد: پایه و اساس هر کشور مردم هستند زیرا تنها کسانی که می‌توانند دوام و قوام کشور را حفظ کنند مردم هستند پس اگر مردم با نظام همسو باشند آن نظام موفق خواهد بود و در غیر این صورت دشمن پیروز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امروز هم دشمن همان دشمن است زیرا با این حال که آمریکا را در سال 1357 از در بیرون کرده‌ایم اما مطمئنا آنها هیچگاه دست از کارهای خود برنمی‌دارند، تصریح کرد: اگر مردم منسجم و متحد نباشند دشمن از پنجره به خانه و کاشانه مردم نفوذ می‌کند و ما وظیفه داریم با حفظ آرمان‌های امام و انقلاب؛ آمریکا را مأیوس کنیم و به زانو در آوریم.

معاون قضایی قوه قضاییه اظهار کرد: مردم دشمن را شناخته‌اند و از جان و مال خود برای حفظ و حمایت از نظام جمهوری اسلامی مایه گذاشتند اما اگر مسئولین در عمل خود اخلاص نداشته باشند و باری به هر جهت حرکت کنند قطعا به آرمان‌های 50 ساله این ملت پشت کرده اند.

انتهای پیام

کد N1017233