پیشنهاد تسلیح اوکراین را در برابر خروج روسیه از سوریه رد می کنیم

سیاسی

معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور اروپا اعلام کرد که این وزارتخانه از پیشنهاد نمایندگان این کشور برای تسلیح اوکراین حمایت نمی کند تا در عوض روسیه نیز از اقدامات نظامی خود در سوریه دست بردارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت امور خارجه آمریکا با پیشنهاد نمایندگان این کشور برای تسلیح اوکراین مخالفت کرده تا روسیه نیز از سوریه خارج شود.

«ویکتوریا نولاند» معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور اروپا در این باره گفت: وزارت خارجه آمریکا از پیشنهاد نمایندگان این کشور برای تسلیح اوکراین حمایت نمی کند تا در عوض روسیه نیز از اقدامات نظامی خود در سوریه دست بردارد.

وی در اظهاراتی متناقض در این باره گفت: با اطمینان می گویم که ما نمی خواهیم به جنگی در اوکراین دامن بزنیم که در نتیجه روسیه نیز بیشتر در سوریه درگیر شود؛ چرا که این امر برای صلح و ثبات در اوکراین نیز مفید و مؤثر نیست.

اظهارات نولاند در پاسخ به پیشنهاد «مو بروکس» برای اتخاذ «راهبرد انحراف» در راستای خروج روسیه از حملات هوایی مسکو علیه گروه های تروریستی در سوریه بیان شده بود.

به گزارش مهر، روسیه از چهارشنبه مصادف ۳۰ سپتامبر  سال جاری، اعلام کرد که در راستای قوانین بین المللی و بنا به درخواست دولت مشروع سوریه حملات هوایی خود به تروریست های تکفیری داعش در این کشور را آغاز می کند.

گفتنی است، مقامات روسیه در چارچوب قطعنامه شماره ۳۳۱۴ مصوب سال ۱۹۷۴ میلادی مجمع عمومی سازمان ملل، اعلام کرده بودند که حملات هوایی آن ها به تروریست ها در سوریه بنا به درخواست دولت قانونی این کشور بوده و لذا موضوع حمایت ها از سوریه در راستای مبارزه با گروه تروریستی داعش در این کشور بر اساس منشور ملل متحد و در چارچوب قوانین بین المللی محسوب می شود.

سوریه از سال ۲۰۱۱ تا کنون دارای مشکلات زیادی بوده و در جبهه های متعددی با گروه های تروریستی مانند النصره و داعش مشغول مبارزه است. در این میان، محور عربی-غربی-صهیونیستی از هیچ تلاشی در راستای حمایت از تروریست های داعش و النصره در سوریه دریغ نکرده و تصاویر کمک های آن ها از طرق مختلف مانند ارسال هوایی تجهیزات به تروریست ها گواهی بر صدق این مدعا است.

کد N1017131