18 کشته در درگیری های جنوب شرق ترکیه

در جریان درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی ترکیه و شبه‌نظامیان پ.ک.ک که امروز (چهارشنبه) در جنوب شرق این کشور رخ داد، دست کم 18 تن کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، ستاد کل ارتش ترکیه اعلام کرد، در درگیری‌هایی که امروز در نزدیکی روستای "داغلیجا" در نزدیکی مرز این کشور با عراق رخ داد، دو سرباز این ارتش و 15 شبه‌نظامی پ.ک.ک کشته شدند.

این منطقه یک روز قبل نیز هدف حملات هوایی ارتش ترکیه قرار گرفته بود. ارتش ترکیه همچنین اعلام کرد: جنگده‌های نیروی هوایی این کشور مواضع پ.ک.ک را در روز سه‌شنبه برای دومین روز متوالی در شمال عراق هدف بمباران قرار دادند. همچنین در شهر سیلوان که در سه محله آن برای دومین روز متوالی حکومت نظامی برقرار شد، یک جوان بیست ساله بر اثر اصابت گلوله کشته شد. به گفته مقام‌های امنیتی ترکیه، درگیری‌ها در این شهر بین شاخه حوانان پ.ک.ک و نیروهای امنیتی ترکیه همچنان ادامه دارد.

روز سه‌شنبه نیز یک نفر در درگیری‌های شهر سیلوان کشته شد و دو تن دیگر نیز در شهر یوکسکوا کشته شدند. این در گیری‌ها در حالی رخ دادند که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که همچنان از پیروزی حزبش در انتخابات پارلمانی زودهنگام خوشحال است، امروز در یک سخنرانی در شهر آنکارا وعده داد، ترکیه به جنگ با شبه‌نظامیان کرد تا زمانی که آخرین نفر از این شبه‌نظامیان را از بین ببرد، ادامه می‌دهد.

انتهای پیام

کد N1017016