آمادگی برخی از مخالفان مسلح سوری برای آتش‌بس در چارچوب توافق صلح

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از یکی از چهره‌های وابسته به مخالفان سوری از آمادگی برخی از گروه‌های مسلح مخالف در سوریه برای آتش‌بس در چارچوب توافق صلح در این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حسن عبدالعظیم که به عنوان رئیس کمیته هماهنگی مخالفان سوری معرفی شده به خبرگزاری اسپوتنیک گفت، برخی گروه‌های مسلح مخالفان سوری دید مثبتی به عملیات مبارزه با تروریسم نیروی هوایی روسیه در سوریه دارند و اقداماتشان را با نیروهای روسی هماهنگ می‌کنند.

عبدالعظیم اظهار کرد: چند گروه مسلح مخالف سوری هستند که امکان توافق سیاسی را می‌پذیرند زیرا بخشی از مردم سوریه هستند. آنها آماده هستند در صورتی که درباره آتش‌بس در این توافق تصمیم‌گیری شود، چنین آتش‌بسی را اجرا کنند.

روز سه‌شنبه ستاد کل ارتش روسیه اعلام کرد، وزارت دفاع روسیه با برخی گروه‌های مخالف وطن‌پرست در سوریه که یکپارچگی این کشور برایشان مهم است اما با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه مخالفند، ارتباط برقرار کرده است.

آندری کارتاپولوف، مدیر اداره عملیاتی ستاد کل نیروهای مسلح روسیه اظهار کرد، نیروهای هوا- فضای روسیه و مخالفان سوری در زمینه اقدام مشترک علیه تروریستها به توافق دست پیدا کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N1016984