ظریف در دیدار با قائم مقام وزیر خارجه سوریه:

سیاست ایران در قبال سوریه بر اصول منطقی و ثابت استوار است

سیاسی

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال سوریه بر اصول روشن، منطقی و ثابت مبتنی است؛ ما معتقدیم مردم سوریه خودشان باید برای آینده و سرنوشت شان تصمیم بگیرند.

به گزارش خبرگزاری مهر، فیصل مقداد قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه که برای رایزنی های سیاسی در تهران به سر می‌برد، امروز با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت: سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال سوریه بر اصول روشن، منطقی و ثابت مبتنی است؛ ما معتقدیم مردم سوریه خودشان باید برای آینده و سرنوشت شان تصمیم بگیرند و دیگران حداکثر می‌توانند نقش تسهیل کننده در روند سیاسی سوریه و کمک به حل بحران داشته باشند.

ظریف با اشاره به برگزاری کنفرانس وین در خصوص سوریه، افزود: این کنفرانس تحرک خوبی در مسیر راهکار سیاسی بود و ما هم مواضع خومان را به طور شفاف بیان کردیم.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران معتقد است مسأله سوریه راهکار سیاسی دارد و نباید هیچ موضعی بر مردم این کشور تحمیل شود.

فیصل مقداد: اقدامات ایران در حمایت از سوریه در تاریخ ثبت خواهد شد

در ادامه این دیدار، فیصل مقداد هم ضمن تقدیر از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت سوریه اظهار داشت: بنده حامل سلام های گرم جناب آقای بشار اسد برای رهبر معظم انقلاب اسلامی و ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران هستم.

وی افزود: اقدامات جمهوری اسلامی ایران در حمایت از ملت سوریه در تاریخ ثبت خواهد شد و مواضع ایران همواره مورد قدردانی دولت و ملت سوریه قرار گرفته است. ما از تلاش‌های گذشته و اخیر شما در خصوص کمک به حل بحران سپاسگزاریم و ملت سوریه نقش مثبت ایران را در حافظه تاریخی خود نگاه خواهد داشت.    

کد N1016956