احتمال برگزاری نشست سه‌جانبه وزیران خارجه ایران، آذربایجان و ترکیه

نماینده وزارت امور خارجه در شمالغرب کشور از احتمال برگزاری نشست سه‌جانبه وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، جمهوری آذربایجان و ترکیه در آینده نزدیک به میزبانی ایران خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه آذربایجان‌شرقی، اسماعیل بابایی در نشست بررسی دستاوردهای سفر هیات سیاسی- اقتصادی استان به کشور آذربایجان با بیان این که این سفر، بی‌نظیرترین سفر و یکی از به یاد ماندنی‌ترین سفرها بود گفت: این سفر به دعوت وزیر امور خارجه کشور آذربایجان از استاندار انجام شد.

او با اشاره به جایگاه استراتژیک این کشور و همسایگی آن با چهار کشور دیگر افزود: برخوردی که در این سفر از طرف مقامات عالی‌رتبه جمهوری آذربایجان با هیات استان انجام شد حاکی از اهمیت و ارزش آذربایجان شرقی برای آنان است.

بابایی ادامه داد: باید به زندگی و خدمت در این استان افتخار کنیم. استانی را پیش می‌بریم که رییس جمهور یک کشور(آذربایجان) با تشریفات خاص بین‌المللی از استاندار ما استقبال کرده که این امر به نظر وزارت امور خارجه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

نماینده وزارت امور خارجه در شمال‌غرب کشور ابراز کرد: مدیریت آذربایجان شرقی، دیپلماسی منطقه‌یی را قبل از آن که مذاکرات هسته‌یی به نتیجه برسد آغاز کرده است به‌طوری که در تمامی ملاقات‌های مدیران استانی با هیات‌های بلندپایه اقتصادی و تجاری بر ضرورت افزایش تعاملات بین‌المللی از طرف این استان تاکید شده است.

بابایی در این نشست به بخشی از دستاوردهای مهم سفر به آذربایجان در بخش‌های مختلف دانشگاهی، پزشکی، اقتصادی و .. اشاره کرد و گفت: برقراری مجدد پروازهای باکو - تبریز از مهم‌ترین موارد مطرح شده در این سفر بود که توسط مقامات عالی‌رتبه جمهوری آذربایجان و مدیریت آذربایجان شرقی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی هم‌چنین از احتمال برگزاری نشست سه جانبه وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، جمهوری آذربایجان و ترکیه در آینده نزدیک خبر داد.

انتهای پیام

کد N1016947