بیانیه اد رویس در واکنش به بازداشت یک لبنانی-آمریکایی در ایران

رییس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به بازداشت یک شهروند لبنانی‌الاصل ساکن آمریکا در ایران بیانیه‌ای پرسید: کاخ سفید قصد دارد چه اقدامی در این خصوص انجام دهد!

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اد رویس، رییس کمیته امور خارجه مجلس نمایندگان آمریکا روز سه‌شنبه به گزارشات مبنی بر بازداشت یک شهروند لبنانی-آمریکایی ساکن واشنگتن در ایران واکنش نشان داد و یک بیانیه صادر کرد.

بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی مجلس نمایندگان آمریکا، رویس در بیانیه خود آورده است: یک روز دیگر، یک نفر دیگر توسط ایران گروگان گرفته شد. مشخص است که ایران فصلی را درباره کسانی که با آمریکا رابطه دارند، گشوده است. کاخ سفید قصد دارد چه اقدامی در این خصوص صورت دهد؟

پیش از این سه شهروند آمریکایی دیگر که اصالت ایرانی دارند به اتهامات مشخصی در ایران بازداشت شده بودند که پس از گذراندن مراحل قانونی و محاکمه در دادگاه به حبس محکوم شده و اکنون در حال سپری کردن دوران محکومیت خود هستند.

به گزارش ایسنا، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز در واکنش به این خبر گفت: کسانی که مقیم آمریکا محسوب می‌شوند دارای گذرنامه آمریکایی نیستند، بنابراین خدمات کنسولی در صورت بازداشت‌شان، از سوی کشور تابع آنها انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا هنوز هیچ مقام رسمی ایرانی بازداشت این فرد لبنانی را تایید و یا تکذیب نکرده‌اند.

انتهای پیام

کد N1016938